5 ініціатив, які допомагають жінкам будувати кар'єру в Україні

Сучасна жінка — успішна жінка. У час, коли кар’єра та пошук свого призначення перетворилися на new black, ELLE розповідає про ініціативи, які допомагають жінкам вірити у себе та реалізовуватися в Україні

  1. «Наука – це вона»

Обрати майбутню професію — складне завдання, вирішувати яке доводиться в юності. Дівчата, які поки мало що знають про наявні можливості, тренди на ринку праці та перспективні напрями роботи, мають визначитися із тим, на кого навчатися. Для того, щоб зробити свідомий вибір, який стане точкою потужного старту, їм потрібна підтримка.

Благодійний освітній проєкт STEM is FEM, створений за ініціативи засновника венчурної студії Pawa та фонду Roosh Ventures Сергія Токарєва, допомагає дівчатам дізнатися більше про STEM-спеціальності, які стереотипно називаються «чоловічими», на кшталт 3D-моделювання, біоінжинірингу чи робототехніки. Учасниці навчальних модулів відвідують мотиваційні лекції від відомих та успішних спікерок, пробують свої сили у виконанні творчого завдання та виграють корисні призи для подальшого самостійного розвитку в обраній галузі.

Навесні за підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) організатори STEM is FEM запустили освітній арт-проєкт «Наука — це вона», щоб привернути увагу громадськості до науки «з жіночим обличчям» та познайомити молодих дівчат зі здобутками українських жінок-науковиць. На думку організаторів, такі приклади можуть надихнути дівчат на обрання кар’єрного шляху в STEM. До проєкту долучилися п’ятеро українських ілюстраторів. Вони створили 12 портретів науковиць, а дівчата з усієї України взяли участь у конкурсі есе про цих визначних жінок.

  1. «Я зможу!»

Реалізувати будь-яку ініціативу майже неможливо без підтримки та дружньої спільноти однодумців. Останніми роками в Україні активно розвиваються проєкти наставництва для жінок. Одним з флагманів цього напряму є проєкт «Я зможу!», започаткований Фондом Олени Пінчук та Фундацією Кока-Кола.

До нього уже долучилося більше ніж 60 менторок — успішних жінок, які знайшли себе у політиці, журналістиці, науці та заснували власні прибуткові бізнес-проєкти. Їхні особисті історії стають натхненням та опорою для жінок, які тільки-но починають кар’єрний шлях або уже розвиваються у професії чи власній справі, проте потребують уваги наставниць для досягнення нових висот.

Проєкт заохочує жінок з усієї України звертатися за менторською підтримкою та отримувати консультації від професіоналок, які знаються на бізнесі, політиці, мистецтві, шоу-бізнесі, соціальних або благодійних проєктах. 

  1. Women in Arts

На підтримку жінок у мистецтві спрямована премія Women in Arts від ООН Жінки в Україні та Українського інституту. Уже третій рік поспіль її отримують жінки за визначні досягнення в образотворчому мистецтві, музиці, театрі, кіно, літературі, культурному менеджменті та культурній журналістиці.

Ця премія допомагає привернути увагу суспільства до досягнень жінок, відзначити та підтримати їх, а також мотивує нові покоління займатися творчістю. Цього року на честь переможниць Women in Arts 2021 режисерка Надія Парфан зняла документальний фільм «Жінки, що грають в ігри». Його варто подивитися, щоб дізнатися про шлях дівчат, які зрозуміли правила гри та виграли, знайшовши своє призначення та те, що насправді запалює.

Це фільм-гра і фільм-підтримка для усіх, хто шукає себе та свою справу життя.

  1. Український жіночий фонд

Це одна з найбільших міжнародних благодійних організацій, яка уже протягом 20 років надає підтримку жіночим організаціям в Україні. Фонд пропонує безплатні навчальні програми лідерства, доступні для жінок з усієї країни, а також надає грантову підтримку громадським ініціативам.

На сайті фонду є багато корисної інформації та, найцінніше, база даних. Тут можна знайти контакти жіночих організацій з усіх міст України, які займаються питаннями політики, екології, жіночого здоров’я, надають психологічну та соціальну допомогу. Це корисний інструмент для нетворкінгу, пошуку партнерів або потенційного місця роботи.

Український жіночий фонд надає багато освітніх та тренінгових можливостей для жінок, які прагнуть працювати у громадському секторі, будувати кар’єру у політиці, ініціювати зміни на рівні громад, у яких мешкають.

  1. Wtech

Це міжнародне ком’юніті, яке об’єднує жінок-фаундерів стартапів, керівників та топ-менеджерів технологічних компаній, представниць e-commerce бізнесу, fintech, edtech, blockchain, cybersecurity та інших IT-напрямків.

Представництва ком’юніті уже є у більшості великих міст України, і мережа продовжує зростати. Для учасниць регулярно проводяться сніданки, мітапи, партнерські івенти, під час яких можна дізнатися багато нового про запуски стартапів, побудову корпоративної культури, шляхи залучення інвестицій та виходу на нові ринки.

Зустрічі Wtech — це ідеальна можливість для розширення кола спілкування, пошуку однодумців, партнерів та інвесторів, а також це простір жіночих особистих історій і досвіду, перемог та здобутків.

 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали