Як позбутися ревнощів: 8 дієвих порад

І покращити стосунки у парі

Як позбутися ревнощів, розповідає психологиня, педагогиня та сімейна системна терапевтка Наталія Кручиніна.

Давайте спочатку дамо визначення ревнощів. Ревнощі — негативно забарвлене почуття у міжособистісних відносинах, що виникає через брак уваги, кохання, поваги чи симпатії від коханої або дуже шанованої людини.

Я б розглядала стан ревнощів як процес, в якому виникає відчуття загрози відносинам. Багато років тому люди гадки не мали, що таке ревнощі. Все було чітко. Ось мій чоловік/дружина, а це чужий чоловік/дружина. Ось мій друг, а це чужий друг. Суспільство дотримувалося правил і не порушувало кордону. Була зовнішня відповідальність та покарання за відхилення від правил. У нормі людина має знати, розуміти власні цінності, поважати та розпізнавати цінності інших людей, навіть якщо суспільство загалом пропагує «життя без правил».

Кадр із серіалу «Велика маленька брехня»

Поділюсь історією, яку мені розповіла моя хороша приятелька. Справа була наприкінці 70-х років. Її дідусь та бабуся жили у невеликому містечку та займали дуже відповідальні посади. У цьому місті за радянських часів усі директори чи начальники були між собою знайомі, зустрічалися на загальних партійних зборах, були елітою суспільства та створювали певне закрите коло спілкування. Вони довгі роки дружили із сім`єю таких же відомих людей у місті. Так сталося, що чоловік у цій родині раптово помер і вдова почала приходити до дому моєї знайомої одна. Бабуся моєї приятельки в один день чесно та чітко окреслила межі взаємин. Зустрівши вкотре на порозі свого будинку вдову, вона сказала: «Моя люба, ти маєш зрозуміти та не ображатись. Я заміжня жінка, а ти вдова. Ми більше не можемо спілкуватися як раніше. Не приходь більше до нас без запрошення!» Свідком цієї розмови ще дитиною мимоволі стала моя знайома. Думаю, запрошення більше не було. Так жінки, покоління правил і дотримання чітких уявлень про сім`ю, могли позбавлятися ревнощів.

Ревнощі виникають там, де немає розуміння очікування одне від одного, що можна, а чого не можна.

Щоб уникнути ревнощів, потрібно визначити для себе основні правила та принципи спілкування:

1. Згадати, у якому віці ви вперше зазнали почуття ревнощів (швидше за все, від 5 до 7 років).

2. Проаналізувати, як ви справляєтеся з цим почуттям.

3. Як із цим почуттям справлялися у вашій родині, у сім`ях близьких чи знайомих людей? Визначитись, яке ви маєте уявлення про це (ви ж не Отелло).

4. Ревнощі  це умовний контроль поведінки іншої людини. Навіщо витрачати стільки зусиль на чуже життя?

5. Якщо ви розумієте, що будувати відносини, в яких немає схожих цінностей з вашими, не виходить, посміхніться і відійдіть убік. У вас просто різні шляхи життя.

6. Вивчайте себе та свої духовні пріоритети. Чесність, довіру, повагу та подяку ніхто не скасовував.

7. Можна ділитися шматком хліба, бути щедрим та благородним. Тільки не треба плутати. Є те, що належить лише вам, і крапка.

8. Пам`ятайте: не варто прокладати шлях до близькості з людиною через ревнощі та владу над нею.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв з буряка


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали