Що таке ревнощі та як із ними справлятися?  

Часто ревнощі бувають безпідставними й можуть вийти з-під контролю

Ревнувати — це нормально, як і відчувати будь-які інші емоції. Ревнують не тільки закохані чоловіки та жінки, але й діти та тварини. Експерти Інституту когнітивного моделювання розповідають, що завдання ревнощів — виявляти конкурентів, які можуть «забрати наше», розірвати зв`язок із важливою для нас людиною.

Проте часто ревнощі бувають безпідставними та можуть вийти з-під контролю.

Один із партнерів може боятися зради, боятися, що його кинуть. У результаті він намагається контролювати свого партнера, а той своєю чергою дратується й ображається. У такому разі ревнощі можуть зіпсувати стосунки або й узагалі стати причиною розриву.

Як приборкати ревнощі?

1. Проаналізуйте: які є реальні докази зради партнера і чи є вони такими? Якщо ваш чоловік або ваша дружина затримується на роботі, веде довгі переписки, це ще не є ознакою зради.

2. Відверто поговоріть із партнером про те, що вас непокоїть. Поясніть, що саме в його поведінці провокує у вас почуття ревнощів. Краще одразу висловити свої страхи: якщо тримати до останнього, може спалахнути скандал. Тому не бійтеся говорити, доки ревнощі не досягли піку. Водночас не вдавайтеся до звинувачень: описуйте лише власні почуття. Можливо, відверта розмова вас заспокоїть.

3. Якщо ви продовжуєте без особливої на те причини шукати докази зради в переписках партнера, шукаєте в його поведінці «щось підозріле» — зупиніться. Краще спробуйте знайти докази вірності вам.

4. Часто безпідставні ревнощі можуть вказувати на те, що хтось зруйнував вашу довіру раніше. Спробуйте розібратися, чому для вас ревнощі є закономірними у стосунках. Коли ж самостійно впоратись із нав`язливими думками не вдається — зверніться до психотерапевта.

5. Усвідомте, що стосунки з партнером — це лише один з аспектів вашого життя, а не все, що ви маєте. Тому навіть якщо ваші взаємини закінчаться, ви це переживете. І будете щасливі, як і були неодноразово до цих стосунків.


Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали