ТЕКСТ: КАТЕРИНА РУДЕНКО: «В ЦІЛОМУ ЦИФРОВІ...

КЛУБ ПУТЕШЕСТВЕННИКОВ: МИШЕЛЬ АНДРАДЕ В...

TV, ЩО ПАСУЄ ВАШОМУ СТИЛЮ ЖИТТЯ! ІДЕАЛЬНИЙ...

ЯК ЗНІМАТИ СУПЕРВІДЕО НА СМАРТФОН: ВІДЧУЙ СЕБЕ...

КУЛЬТГИД: КУДА ПОЙТИ В КИЕВЕ, ИЮЛЬ 2021

Кохання живе три роки, сумісність за гороскопом та перевиховання партнера — стереотипи, що заважають будувати міцні стосунки

Історії про особисте від телеведучого та засновника pedan|buro Олександра Педана

 

Фото: Із особистого архіву Олександра Педана

Рейтинг статьи / 0
0 5 0

Люди будують стосунки тисячі років. Здавалось би, уже мали сформувати чіткі правила, що працює, а що ні. Проте з покоління в покоління всі роблять помилки, вірять у міфи, якими щедро приправлені відносини між закоханими. Хтось шукає абсолютно ідеального партнера, інші розраховують перевиховати неідеального. Хоча й те й інше — шлях в нікуди. Є люди, які довіряють вибір своєї долі зіркам та обирають партнера за знаком зодіаку. Є однолюби або ж ті, хто думає, що вік кохання — лише три роки. 

Моє щасливе сімейне життя триває 17 років, тому ми із дружиною можемо спростувати або підтвердити усі існуючі стереотипи та міфи. Поділюсь думками про п`ять найвідоміших.        

Партнера можна перевиховати під себе

Це однозначно міф. Насправді навіть заходити у стосунки з такою думкою небезпечно. На побудову стосунків можна витратити дуже багато часу і ресурсів, але так і не отримати бажаного результату. Люди не змінюються. Та й не здорово мати бажання перевиховати другу половинку. Кожна людина — індивідуальність. Коли постійно йдеться про те, що партнер має змінитися, — це вже не про гармонію, це ближче до аб’юза. Так, напевно, сильніша духом людина може психологічно тиснути на слабку й отримувати те, чого бажає. Але ж це не кохання. 

Ідеальна схема в стосунках — це коли партнери приймають і люблять одне одного. Проте відчувають потреби іншого, завжди готові зробити крок назустріч. Щоб відчувати бажання іншої людини, потрібно ще й уміти слухати й чути, бути відвертим і відкритим. Коли мене запитують про секрет щасливих стосунків, завжди говорю, що він полягає у вмінні пари говорити про те, що турбує і приносить задоволення. 

Протилежності притягуються 

Наш досвід з дружиною доводить те, що це не міф. Але тут все неоднозначно. Ми з Інною абсолютно протилежні. Я — екстраверт, вона — інтроверт. Я люблю увагу, бути на публіці. Дружина зовсім інша, завжди уникає світських тусовок, вибірково ставиться до людей. До речі, ця риса характеру — величезний плюс для обох. Інна, умовно кажучи, фільтрує коло нашого спілкування, залишаючи у ньому людей, реально близьких за цінностями. Ми навіть відпочивати любимо по-різному. Мені приносять задоволення екстремальні види спорту, дружині — релакс і спокій.  

Чи лише відмінності нас притягують і роблять стосунки міцними? Не факт. Знаю сім`ї, де у чоловіка і дружини дуже подібні характери, і їм теж не сумно. Кожен будує свої стосунки по-своєму. Є спокійні закохані, а є дуже темпераментні пари, які постійно сваряться. Може здаватись, що так неможливо існувати, а їм ок. Постійний адреналін підливає масла у вогонь. 

Висновок такий: якщо людям добре разом, абсолютно не важливо, схожі вони чи різні та яким способом будують свої відносини. 

Чоловікам — кар`єра, жінкам — домашній затишок 

Колись давно думав, що це правда. Плюс-мінус так ми спочатку і будували стосунки. Так склалось, як говорять, історично. Коли познайомились і одружились, моя кар`єра стрімко пішла вгору. Інна мене підтримала, взяла виховання доньки здебільшого на себе. Я забезпечував родину фінансово, дружина працювала у своє задоволення. Вона — вчитель за фахом, відпрацювала десять років у школі. 

Зараз ситуація змінилась, у Інни з`явилося бажання розвиватись у нових галузях. Повністю її підтримую. Вона вчиться на курсах дизайну та отримує другу вищу освіту за спеціальністю «сексолог-андролог». Дизайн — давнє захоплення дружини, а сексологія — її соціальна місія. Вона хоче викладати вчителям цю науку та пояснювати, як треба спілкуватися з дітьми на довколасексуальні теми. Бо в цій галузі наша освіта ще, на жаль, в середньовіччі.

Дуже вдячний дружині, що свого часу дала змогу вирости професійно, досягти певної планки, довести собі все, що хотів. Дуже вірю в неї, пишаюся її успіхами і радію, що її амбіції вийшли на новий рівень. 

Половинку треба обирати за астрологічною сумісністю

Знаю, що багато людей вірять у гороскопи, та я у цьому плані скептик. Гармонія у стосунках залежить від кохання, бажання бути разом та щоденної роботи двох людей, і аж ніяк не від зірок.

Але для цієї колонки з цікавості пошукав інформацію про нашу з Інною сумісність. Я за гороскопом Овен, Інна – Ваги. Виявляється, ми — ідеальна пара, наші знаки зодіаку просто створені одне для одного. Так ось у чому справа! (Сміється.)   

Кохання живе три роки

Чув такі байки: кохання живе три роки, бізнес живе три роки тощо. Якась магічна цифра. Живу з дружиною 17, і можу вас запевнити, що кохаю її не менше, ніж коли познайомилися. Так, ці почуття інші. Не кращі, не гірші, а саме інші. Більш глибокі, довірливі, ми зараз — рідні, а не просто закохана парочка. Мені здається, люди іноді плутають кохання та пристрасть. І дійсно, якщо говорити про пристрасть, то її життя досить коротке. Це дуже сильне почуття, яке виникає на початку стосунків. Від нього зриває дах, з’являються метелики в животі, мозок вимикається. Але це не може тривати довго. І напевно, добре, бо жити на такому адреналіні не так і просто. Кохання — ширше поняття. Вкладаю у це слово пристрасть, секс, дружбу, спільні інтереси, однакові сімейні цінності та багато інших компонентів. У певний час якісь із них домінують, потім поступаються місцем іншим. Сімейні стосунки — дуже крутий квест, який цікаво проходити знову і знову.  

 

 

Реклама

Як знімати супервідео на смартфон: відчуй себе справжнім режисером! Частина 3

TV, що пасує вашому стилю життя! Ідеальний телевізор за версією редакціі

Текст: Катерина Руденко: «В цілому цифрові технології націлені, щоб поліпшити наше життя»

Рианна запускает новый проект

Как подобрать и наносить тональный крем в жару

Учимся у Леди Гаги, как производить впечатление с помощью одежды