Украдене сарматське золото: OLIZ представив хустку із зображенням легендарних прикрас

Заради привернення уваги світу до жахливих злочинів РФ проти культурної спадщини

Український бренд OLIZ, хустку якого нещодавно продемонструвала французька акторка Ева Ґрін, випустив новий дроп до колекції «Викрадене мистецтво». Цього разу хустки прикрашено зображеннями стародавніх золотих прикрас, які були викрадені росіянами з Херсонського обласного краєзнавчого музею восени 2022 року. Нагадаємо, загалом під час повномасштабного вторгнення з Херсонщини було вивезено майже 90% музейних артефактів.

Новий дроп OLIZ складається з твілі та двох шовкових хусток розміром 100x100 і 65x65 см.

На всіх виробах відтворено унікальні прикраси, знайдені археологами на території сучасної Херсонщини у прадавніх похованнях скіфів, сарматів та гунів, серед яких було чимало могил вождів та знаті. Зокрема, на хустках зображено п’ять унікальних артефактів:

1. Діадема правительки, виготовлена із золотої пластини та прикрашена бурштином і гранатами.

2. Сережка з масивною головою лева і підвіскою, неординарність якої полягає у специфічній формі — грива лева складається з трьох рядів спіральних конусів, прикрашених кульками зерні.

3. Дві золоті підвіски, які вражають майстерністю виготовлення, адже мають складну форму, всередині якої містяться мініатюрні сердолікові кульки.

4. Спіральні браслети, виготовлені із золотого дроту.

5. Золоті прямокутні пластини, які нашивалися на одяг для підкреслення соціального статусу. На пластинах зображено зайців, які символізували родючість, і міфічних грифонів, що означали могутність, владу та силу.

«Створенням колекції "Викрадене мистецтво" нам вдалося привернути увагу світу до кричущих злочинів, які вчинила росія на нашій території.  Наприклад, французький письменник Бернар-Анрі Леві на прем’єрі своєї документальної стрічки у штаб-квартирі ООН продемонстрував дипломатам нашу хустку із зображенням твору Поліни Райко, щоб наочно показати, що знищує ворог на нашій території, — розповідає засновниця OLIZ Христина Оліярник. — Про загрозу українському мистецтву за допомогою нашої хустки "Червоний захід" розповіла мер Парижу Анн Ідальго, також до цього руху приєдналася чудова акторка Ева Ґрін. Ми дуже вдячні всім митцям, дипломатам і політикам, які нас підтримують, і не збираємося на цьому зупинятися. Наше "Сарматське золото" — це нагадування про те, що неймовірна кількість цінних артефактів була нахабно викрадена в українців, тож ми маємо докласти всіх зусиль, щоб повернути їх додому».

Херсонський краєзнавчий музей, з якого були викрадені унікальні золоті прикраси, вважався одним із кращих археологічних зібрань України. Восени 2022 року під час відступу з міста музей було пограбовано російськими військами, які вивезли артефакти до Криму. Наразі місцезнаходження колекції невідоме. Кошти від продажу дропу «Сарматське золото» підуть на закриття нагальних потреб цього музею.

Нагадаємо, восени бренд OLIZ та UNITED24 випустили благодійну колекцію «Викрадене мистецтво», до якої увійшли хустки із зображенням  мозаїки з Михайлівського собору, полотна «Червоний захід» Архипа Куїнджі та фрагмента розпису будинку-музею Поліни Райко. Кошти від продажу спрямовано на відновлення будинків у Київській області, якими опікується платформа UNITED24. Також колекція включає «херсонську серію» з роботами місцевих майстрів, які було викрадено з Херсонського художнього музею ім. О. Шовкуненка. Кошти від її продажу йдуть на підтримку музею.

Познайомитися з усією колекцією і долучитися до допомоги музеям Херсонщини та відновлення пошкоджених об’єктів можна на сайті бренду.

Читайте також: «Скіфське золото» повернулося до України з Нідерландів


Реклама

Популярні матеріали

Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Ensuring digital content authenticity: tips for verifying...


Великий китайський гороскоп для всіх на 2025 рік


Читайте також
Популярні матеріали