VESNA 2023: органічна краса традицій у новій колекції GUNIA Project

Традиції та сучасність

Нова колекція GUNIA Project — це тлумачення традиційного строю, творча реінтерпретація давніх прикрас та аксесуарів. Візуальність колекції розгортається в дослідженні об’єктів декоративно-ужиткового мистецтва. Їхня вигадливість стає рушійною силою для вишивок, принтів та форм GUNIA Project. 

GUNIA Project

У цій колекції вперше презентовано вишиті сорочки. «Аничка» з помпонами та чорною вишивкою натхнена гуцульськими сорочками з вишитими кокетками 20-го століття. Силует сорочки «Тала» наслідує крій чоловічих сорочок Поділля. «Франка» нагадує борщівську вишиту сорочку, «Килина» і «Гелена» доповнені латунними ґудзиками, а вишита сукня «Лукія» оздоблена знімною маніжкою. Узори виконані ручним та машинним вишиванням: білим по білому та чорним по білому.

Оксамитова вишита безрукавка — елемент оригінального нагрудного одягу. Вишивка лімітованих фартухів натхнена сюжетами косівських кахель та чернецьким рушником із Черкащини. Естетика цих експонатів стала основою і для візерунків на хустках із козирком, і для принтів на шовкових хустках. Вишиті орнаменти GUNIA Project — це альтернативне продовження традиції в сучасній уяві. Узори вишитих сорочок — це варіації та доповнення різноманітних елементів, зібраних із керамічних кахлів Чернігівщини та буковинської мальованої скрині 1909 року.

Одним із лейтмотивів вишивки став сюжет про Адама і Єву, втілений на чернігівській кахлі 17-18-го століття. В побуті кахлі з такими мотивами розміщували в центрі печі вдома — це був особливий ритуал для «охорони». Новітні обереги представлені в лінії прикрас GUNIA Project. Срібні і позолочені кулони приймають форму дулі, дутого хрестика та тризуба. Прикраса «Свищик» повторює фігуру однойменного об’єкта, що слугував іграшкою, музичним інструментом та оберегом. 

Прообразом для рухливої моносережки-жінки стало фото з Середньої Наддніпрянщини початку 20-го ст. з архівів Музею Івана Гончара. Чоловічі постаті моносережки і брошки натхнені гуцульськими кахлями. Дизайн історичної прикраси гривни переосмислюється в сережці, каблучці та кольє GUNIA Project. Традиційна криза — нашийна оздоба у вигляді коміра з бісеру — також перевтілюється у кольє. Плетіння однієї прикраси GUNIA Project займає до 8 годин ручної роботи. А один фартух із бісеру та 10 плетених патернів створюється протягом 2-3 днів. 

Над виготовленням нової колекції GUNIA Project працюють понад 40 майстрів. Львів, Київ, Ірпінь, Запоріжжя, Одеса, Кіровоградська область — вироби створюються по всій країні, а також українськими майстринями за кордоном. 

Колекція вже доступна на сайті GUNIA Project, а з 2 лютого представлена і у київському шоурумі за адресою вул. Антоновича, 4/6. 


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали