Український мас-маркет бренд Jul присвятив сукню до 50-річчя пісні «Червона рута»

Цього вересня виповнилося 50 років, коли вперше зазвучала легендарна «Червона рута» Володимира Івасюка

Про міфічну квітку з карпатських повір’їв знає кожен українець. Гуцули здавна вірили, що дівчина, яка у Купальську ніч знайде червону руту, зможе приворожити будь-якого парубка на все життя. Можливо, легенда не передавалась би із уст в уста, але п’ятдесят років тому улюбленець свого покоління, композитор та поет Володимир Івасюк приворожив всю країну видатною «Червоною рутою», яка за десятиліття стала гімном національної ідентичності. Адже пісню з перших акордів впізнає кожен українець, де б він не жив.

Український бренд Jul вирішив надати своє бачення того, як могла би виглядати міфічна квітка, оспівана одним з найвидатніших композиторів, та створив дві сукні з авторським принтом.

«Саме таким є наше бачення сучасного відображення українських культурних кодів у одязі», — коментує Юлія Логвін, засновниця українського мас-маркет бренду Jul.

Jul Червона Рута Jul Червона Рута

Окрім авторського принта, всередині сукні на тканих бірках написані рядки з пісні «Ти у мене єдина,Тільки ти, повір».

Jul Червона Рута

Під час роботи над сукнею команда Jul познайомилася з сестрою Володимира Івасюка — Оксаною Івасюк.

«Популярність пісні "Червона рута" підштовхнула Володю до рішення стати професійним композитором. Тобто, відповідальність за свій талант, за все, що в нього було в душі, що він міг зробити для людей, він повністю взяв на себе. І вступив до Львівської консерваторії. Володя добре розумів, що популярність — надзвичайно великий вантаж, перш за все для душі. Примітивно просто насолоджуватися популярністю. Серйозний художник завжди відчуває, яка це важка й відповідальна справа», — розповідає Оксана Івасюк, яка надала раніше не опубліковані фото з домашнього архіву родини.

  • Володимир Івасюк і Софія Ротару в Розтоках, 1975 р.
    Володимир Івасюк і Софія Ротару в Розтоках, 1975 р.
  • Володимир Івасюк
    Володимир Івасюк
  • Володимир Івасюк на Кавказі, серпень 1969 р.
    Володимир Івасюк на Кавказі, серпень 1969 р.
  • Володимир Івасюк. Краків. Площа Ринок, серпень 1974 р.
    Володимир Івасюк. Краків. Площа Ринок, серпень 1974 р.
  • Володимир Івасюк і Олена Кузнєцова, 13 вересня 1970 р. Передача «Камертон доброго настрою»
    Володимир Івасюк і Олена Кузнєцова, 13 вересня 1970 р. Передача «Камертон доброго настрою»
  • С.Ротару і В.Івасюк. Прем'єра пісні «Балада про дві скрипки»
    С.Ротару і В.Івасюк. Прем'єра пісні «Балада про дві скрипки»

Вперше «Червона рута» була виконана у вересні 1970 року на Театральній площі в Чернівцях в прямому ефірі телепередачі «Камертон гарного настрою» тоді ще 21-річним студентом медичного університету Володимиром Івасюком та співачкою Оленою Кузнєцовою. Після «Червону Руту» виконали Назарій Яремчук та Василь Зінкевич «ВІА Смерічка», а у 1971 році автор з солістами виконує її на «Пісні року» — «Червона Рута» стає всесоюзним хітом.

На роки творчості Івасюка (1970-1979) припадає «золота епоха» естрадної музики та розквіт українського фанку. За тридцять років життя Володимир Івасюк написав більше ста пісень. Улюблені у Jul: «Баллада про дві скрипки», «День з тобою», «Я піду в далекі гори», «Пісня буде поміж нас», «Залишені квіти» та «Водограй».

 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Апетитні кольори та інноваційні матеріали у новій колекції...


Читайте також
Популярні матеріали