Ukrainian Fashion Week International Season SS'24: GUDU, GASANOVA, DARJA DONEZZ та SIDLETSKIY представили свої колекції у Будапешті 

У рамках продовження співпраці Ukrainian Fashion Week та Budapest Central European Fashion Week

На початку вересня на BCEFW у рамках Ініціативи Support Ukrainian Fashion від UFW свої колекції SS’24 представили GUDU, GASANOVA, DARJA DONEZZ та SIDLETSKIY. 

Ukrainian Fashion Week висловлює свою подяку Budapest Central European Fashion Week за продовження партнерства та підтримку дизайнерів України.

«Попри повномасштабну російську війну в Україні, українські дизайнери продовжують творити, а Ukrainian Fashion Week залишається вірним своїй місії — підтримувати індустрію та промотувати українські дизайнерські бренди на світовій fashion-сцені. Сьогодні ця місія наповнена новими додатковими сенсами — через організацію участі українських брендів у міжнародних професійних подіях створити для українських дизайнерів можливість отримувати замовлення на міжнародному ринку, що рятує та підтримує компанії, бізнеси та зберігає робочі місця тисяч працівників модної індустрії. Це також демонструє світові Україну, як країну не лише мужніх та стійких, а й креативних і талановитих людей», — стверджує Ірина Данилевська, співзасновниця та СЕО Ukrainian Fashion Week.

Останні три сезони UFW вперше за 26-річну історію інституції відбулися не в Києві, а на міжнародних подіумах та платформах. Це дозволило 65 українським модним брендам представити свої колекції, створені під час війни на міжнародній fashion-арені у форматах показів та презентацій на 10 тижнях моди в Європі та США. Наразі триває 53-й сезон — UFW International Season SS`24.

GUDU SS’24

Український бренд GUDU представив колекцію SS’24, у якій знову не змінює любові до чорного кольору та складних форм.

«Чорний — це моя стихія, а сьогодні він ще й найкраще передає настрій», — розповідає дизайнер Лаша Мдінарадзе, якого завжди надихав світ і люди навколо. 

Не могла на нього не вплинути і нова реальність, у якій живе Україна. Однією з ключових сюжетних ліній колекції став пошук відчуття захисту. Це знайшло своє вираження у оверсайз-силуетах, використанні утилітарних деталей та матеріалів. Так, форма плечей на жакетах нагадує щити, а великі кишені — про важливість завжди мати при собі все необхідне. Куртки, водночас утилітарні та складні, створені зі спеціальної плащівки, яка надійно захищає від вітру і дощу.

Також у новій колекції дизайнер пропонує багато унісекс-одиниць, які підійдуть як для дівчат, так і хлопців. Це ще одне посилання до нашої реальності, коли обидві статі беруть на себе однакову відповідальність за наше майбутнє.

GASANOVA SS’24

Нова колекція SS’24 бренду GASANOVA — це емоційні роздуми та міцна віра в абсолютну перемогу в кінці. Створюючи колекцію, дизайнерка Ельвіра Гасанова досліджувала, як сьогодні українці вивчають новий баланс війни та життя.

Попри те що GASANOVA відомий насамперед як бренд із вечірніми сукнями, деякі деталі колекцій були створені під впливом мілітарі, зокрема штани карго та шорти. Жоден український бренд не залишився осторонь, коли почалася повномасштабна війна, і всі брали участь у виробництві одягу для військових у своїх ательє та на фабриках. Таким чином колекція SS’24 залишиться артефактом часу, в якому ми живемо, але яскравим і сповненим життя…

DARJA DONEZZ SS’24

Колекція DARJA DONEZZ SS’24 наповнена новими елементами — квітами, які дизайнерка характеризує, як «нескінченний цикл життя». Усі образи сповнені життя завдяки яскравим кольорам, а силуети переносять на початок минулого сторіччя: легка тканина, що наче літає із кожним рухом, волани та акцентне мереживо. Того самого ефекту додають експресивні головні убори з мушлями та пір’ям. 

Головна ідея колекції — життя, емоції, любов та щастя. Коли у світі кояться моторошні речі, і здається, що життя зупиняється, іноді варто поглянути на дивовижні явища довкола.

SIDLETSKIY SS’24

Колекція SIDLETSKIY SS’24 «Be/is» присвячена справжній особистості кожного. У ній бренд переосмислює народні мотиви та візуальний вигляд речей через власну призму. У Be/is представлені цікаві елементи, виготовлені у давній техніці, яка протягом багатьох століть зберігалася на території України.

«Ми завжди покладаємося на методи своїх предків, шукаємо особливі рідкісні плетіння, ткання, цінуємо та намагаємося не тільки зберегти їх, а й поширювати. Прикрасою цієї колекції стали намистини, виготовлені з гутного скла. Ми надихнулися "лускавками" — традиційними прикрасами — та трохи переосмислили їх», — коментує Ігор Сідлецький.


Реклама

Популярні матеріали

12 найпоширеніших причин для розриву стосунків


5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Silent walking: новий тренд у TikTok, який допомагає очистити...


Читайте також
Популярні матеріали