У Лондоні відкрилася виставка «Габріель Шанель. Модний маніфест»

Дослідження спадщини видатної дизайнерки

Днями у Victoria and Albert Museum у Лондоні відкрилася перша у Великій Британії виставка, присвячена творчості французької кутюр’є Габріель «Коко» Шанель. Організована за мотивами заходів у Palais Galliera та Музеї моди міста Парижа, «Габріель Шанель. Модний маніфест» демонструє майже 200 образів, а також аксесуари, парфуми та ювелірні вироби. 

CHANEL

«Як один із найуспішніших Будинків моди, Chanel багато в чому зобов’язаний шаблонам, які вперше заклала його засновниця Габріель Шанель понад століття тому. Ми раді співпрацювати з Chanel і Palais Galliera на цій виставці, яка дає можливість дослідити джерела та елементи цього незмінного стилю та показати маловідомі історичні речі Chanel», — ділиться Трістрам Хант, директор V&A Museum. 

Захід описує еволюцію культового стилю майстрині та розкриває історію дому Chanel, починаючи з відкриття її першого бутика в Парижі у 1910 році до показу її останньої колекції у 1971 році. Окрім цього, виставка досліджує новаторський підхід Шанель до дизайну одягу, який проклав шлях до нової елегантності та продовжує впливати те, як одягаються жінки сьогодні. 

CHANEL

На виставці можна побачити один із перших збережених предметів одягу від Габріель Шанель, що датується 1916 роком; оригінальні костюми, розроблені дизайнеркою для балету «Синій потяг» у 1924 році; вбрання, створені для голлівудських зірок Лорен Беколл і Марлен Дітріх; революційні вечірні штани та комплекти Chanel з останньої колекції Габріель 1971 року. 

Габріель Шанель розробляла одяг насамперед для себе. Створюючи речі, придатні для активного способу життя, вона передбачила потреби та бажання сучасної жінки. Виставка досліджує інноваційний підхід Шанель до тканини, силуету та конструкції, а також те, як вона розробила нову структуру моди у 20-му столітті. Окрім цього, вона висвітлює британське натхнення Chanel, наприклад використання твіду, партнерство з британськими текстильними фірмами та текстильною фабрикою в Хаддерсфілді.


Реклама

Популярні матеріали

12 найпоширеніших причин для розриву стосунків


Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Читайте також
Популярні матеріали