«ГЛАВНОЕ ― ПРАВИЛЬНО ОПРЕДЕЛИТЬ ДЛЯ СЕБЯ, ЧТО...

«НЕ ГОВОРИТЕ О СВОИХ ПЛАНАХ ЛЮДЯМ, УДИВЛЯЙТЕ ИХ...

ELLE ACTIVE FORUM ВПЕРВЫЕ В ХАРЬКОВЕ. НАЗВАНЫ...

КОРОЛЕВСКИЙ СТИЛЬ: 20 ВЕЩЕЙ КАК У МЕГАН МАРКЛ...

«Я ЛЮБЛЮ ОБНИМАТЬСЯ. ЕСЛИ БЫ Я БЫЛА ОСЬМИНОГОМ, Я...

Особиста релігія: огляд колекції Litkovskaya FW2017-18

Соломія Шваб про все мистецтво світу у новій колекції Лілії Літковської 

От і почався новий сезон українських тижнів моди. Гострота, з якою Ukrainian Fashion Week i Mercedes-Benz Kiev Fashion Days наблизилися один до одного прикувала пильний погляд всіх модних інсайдерів. Можна багато роздумувати над розподілом сил між двома одвічними конкурентами, але бізнес бізнесом, нас цікавить тільки мода.


Наш особистий модний марафон почала Litkovskaya. На щастя, так склалися карти, що цього сезону головний дизайнер бренду, Ліля Літковська, знайшла натхнення не тільки і не стільки в історії, скільки в мистецтві. Вихідною точкою стала виставка куратора паризького Центру Жоржа Помпіду Жана-Юбера Мартена «Carambolages». Ідея цієї виставки досить проста, але і надзвичайно масштабна – автор зібрав витвори мистецтва із різних епох і цивілізацій під егідою мистецького надбання за всю довгу історію існування людства. Такий зміст закладений в образі тієї, про кого пошита колекція осінь-зима 2017-18. Героїня вдячна за весь культурний досвід, який вона транслює, але водночас намагається вибратися з-під штампів і розбити власні рамки.

Тут прослідковується певна алегоричність із спортивними іграми, де людина діє в межах заданих правил, але завжди старається стати першою, іншою, кращою.
Одяг в колекції дуже тонко передає ідею, але така алегоричність дозволяє маніпулювати формами і стилями в дуже широкому спектрі. Фактично під подібний зміст можна підвести чи не кожну другу колекцію більшості українських дизайнерів. Але Лілі вдалося скористатися цим і зробити все в кращих традиція бренду, показати весь свій професіоналізм, якого так не вистачало в минулій колекції. 


Тут є і добре знане під ім’ям Litkovskaya пальто-кофр, шкіряний піджак і сукні-сорочки, які емігрують із колекції в колекцію. З’являються спортивні акценти з допомогою двосторонніх бомберів із бордової болоньї з об’ємною вишивкою, суконь вільного крою і боді, виконаних в люрексовому трикотажі. Не обійшлося цього разу без фетишу Лілі – військових костюмів. Об’єктом дослідження став акетон – костюм, який середньовічні лицарі носили під латами задля амортизації удару. Використавши цей елемент старовинного крою, Літковська інтерпретувала його в чорній шкірі і тій самій болоньї.


Збагатити деталями цю колекцію покликані ювелірні броші, розроблені спільно з GUZEMA Jewelry, вони не забирають увагу від основної ліні одягу, але суттєво доповнюють його. Обличчя моделей прикрашене «макіяжем без макіяжу», де переважають стандарти природної краси із виділеною внутрішньою частиною очей за рахунок білої стрілки. Його автором стала команда французького лейблу Sisley Paris.
Загалом колекція осінь-зима 2017-18 справляє більше, ніж професійне враження з витриманою естетикою і досить доступною концепцією. А що ще потрібно ринку моди?