Lviv Orchestra Fashion: як пройшов показ нової колекції Marta Wachholz

У колекції були вдало використані та інтерпретовані візуальні образи косівської кераміки й елементи зі сфери авіації  

8 вересня у супроводі симфонічного оркестру INSO-Lviv бренд Marta Wachholz влаштував показ колекції SS 2022, приурочений до 30-ї річниці Незалежності України. Шоу стало частиною кроссекторального проєкту Lviv Orchestra Fashion, який Lviv Fashion Week організовує вже вдруге за підтримки Українського культурного фонду.

У новій колекції органічно були інтерпретовані візуальні образи косівської кераміки (внесеної до Репрезентативного списку ЮНЕСКО) та переосмислені елементи зі сфери авіації. Таким чином організатори проєкту привернули увагу суспільства до проблематики збереження культурної спадщини.

Крім мотивів і кольорової гами косівських орнаментів, джерелом натхнення для дизайнерки Марти Ваххольц також стала діяльність видатного авіаконструктора та винахідника українського походження Ігоря Сікорського, власника Sikorsky Aircraft, розробника літаків та гелікоптерів, що встановлювали світові рекорди у 1920-1950-х роках. Так у новій лінійці поєдналися елементи гуцульської мальованої кераміки (для чого було створено унікальний дизайн тканини з візерунком автентичних косівських керамічних кахлів) з елементами льотного одягу: парашутних ременів, головних уборів, аксесуарів пілотів тощо. На виготовлення деяких суконь, форма яких є дизайнерською алюзією до парашутів, знадобилося 15-20 метрів тканини.

Сам показ пройшов під музичний супровід симфонічного оркестру INSO-Lviv та солістів: MANU (електроніка), Остапа Костюка (гуцульські духові інструменти, голос), Яреми Павліва (скрипка), Уляни Горбачевської (голос), які доповнили об’ємне звучання оркестру сучасними електронними бітами, народними гуцульськими інструментами та співанками. Авторами концепції музичного оформлення стали Уляна Горбачевська, співачка, акторка, режисерка, дослідниця автентичних давніх українських пісень, та композиторка Марія Олійник.

«Це було прекрасно. Я в захваті від INSO-Lviv та солістів. У мені завжди все тремтить, коли я їх слухаю, а коли ця музика акомпанує моєму показу — емоції переповнюють. Я дуже щаслива і вдячна усім, завдяки кому показ відбувся на такому високому професійному рівні. Це чудовий досвід, радію неймовірно», — поділилася враженнями Марта Ваххольц.

 


Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Найважливіші продукти на сніданок, якщо обід та вечеря не...


Читайте також
Популярні матеріали