Що таке індивідуальне пошиття — данина моді, привіт з минулого чи утилітарний прийом? Розбирає Світлана Полозова, засновниця дизайн-студії Polozova Studio.
Раніше індпошиття було нормою: кожен мав свого кравця, який готував для клієнта весь одяг — від комплектів на щодень до весільного вбрання. Це було дуже зручно, бо спеціаліст досконало розумів фігуру замовника, його вподобання, тож творчі тандеми «кравець — клієнт» могли тривати десятиріччями, як-от в Європі. Історія тамтешніх ательє часто нараховує кілька поколінь. І повага до ремесла на зовсім іншому рівні: замовник готовий чекати на вироби місяцями, а коштує такий одяг у 3-5 разів дорожче, ніж в магазинах.
Я мріяла відкрити власне ательє ще з дитинства. Ми з мамою часто шили щось разом із залишків тканин за викройками журналу Burda. Результат мені дуже подобався — такий одяг гарно сидів і виглядав значно цікавішим, ніж у моїх однолітків.
Минали роки, я працювала на основній роботі, а вечорами продовжувала шити для подруг. Вони й надихнули мене ризикнути та відкрити щось своє. Так почалась історія Polozova Studio, яка триває вже 10 років.
Індпошиття — дуже складний бізнес: важко конкурувати з сотнями брендів, які пропонують вже готовий одяг. Але ми обрали своєю місією розвиток культури bespoke в Україні, бо самі є прихильниками slow fashion та унікальності в гардеробі.
Мене непокоять величезні надлишки магазинного одягу, які потім розпродують на сейлах. Люди часто викидають його, так ні разу й не одягнувши. В індивідуальному ж пошитті така історія неможлива. Коли шиєш одяг для себе, то завжди обираєш саме те, що тобі потрібно.
Наша студія активно співпрацює зі стилістами — я сама палка прихильниця їхніх послуг. Разом ми пропрацьовуємо мій гардероб, складаємо капсули, переглядаємо неактуальне і складаємо список речей, які треба дошити, — це до 5 одиниць на сезон. В результаті в мене просто немає зайвого одягу, який я не знаю, з чим носити — це разюча економія часу та грошей.
Ще однією причиною любові до індпошиття став мій маленький розмір: готовий одяг просто не сідав — доводилось все перешивати, вкорочувати або ж іти на компроміс та обирати той фасон чи колір, які були не зовсім до смаку. Тому персональне створення одягу стало ідеальним варіантом для мене — як і для сотень наших клієнтів згодом.
Мрію, щоб кожен міг відчути на собі переваги індивідуального пошиття. Це кардинально змінює рівень життя та самосвідомості.