Etnodim презентує вишиванку, присвячену Григорію Сковороді 

Унікальний орнамент

3 грудня 1722 року народився Григорій Сковорода — найвідоміший український філософ, поет і педагог, який мав значний вплив на українську культуру. До 300-річчя з дня його народження бренд традиційного українського одягу Etnodim презентує вишиванку Bayka, оздоблену орнаментами, створеними на основі творчості філософа. 

Etnodim

Постать Сковороди унікальна. Він провів у мандрах понад 20 років, сповідував особисту духовну свободу, мав багато конфліктів із представниками влади й тодішніми управлінцями. Його творчість не була надрукована за життя, а тексти поширювалися шляхом переписування вручну. Сковорода був вегетаріанцем, розповідав людям про інші міста та країни та давав практичні поради для життя. А ще доволі нестандартно оцінював своїх учнів: «вельми тупий», «справжнє безглуздя», «досить гострий» тощо. Видатного мислителя і мандрівника називають неформалом епохи бароко, першим українським хіпі, а тепер уже й хіпстером. 

Etnodim

Працюючи над дизайном вишиванки, Etnodim звернувся до художниці Лілії Петрової з пропозицією створити орнаменти на основі досліджень українського літературознавця й письменника Леоніда Ушкалова. Мисткиня надихнулася декількома образами з трактату Сковороди «Книжечка, що називається Silenus Alcibiadis, тобто ікона алківіадська (Ізраїльський змій)» про пустельника і птаха.

«Птах» — це істина, яку ти вічно ловиш без надії колись упіймати. Окрім птаха на вишиванці зображені шовкові вузли-лабіринти, які символізують пізнання природи речей. Основні образи на вишитій сорочці — правда, початок і абсолют.

«Орнамент — це історія про пташку (чи пташок), що ходить по світу в пошуках травинок та гілочок для свого гнізда. Вона трудяща, мандрує та в’яже вузол-гніздо. На шляху їй трапляються рослини-вузли», — розповідає Лілія.

Вишиванка Bayka — це спосіб ушанувати пам’ять філософа та подяка за ту культурну спадщину і мудрість, яку він залишив українцям і всьому світу. Сорочка доступна до придбання на сайті Etnodim, а також у його київському магазині.


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали