Мова прикрас неоціненна. Сережки, кольє чи браслет можуть розповісти не тільки про ваші модні вподобання, а й про походження, віру, приналежність до якоїсь із соціальних груп. За останні декілька років українські ювелірні бренди зробили неймовірний стрибок, щоб запропонувати нам дещо більше, аніж стильні аксесуари, які розставляють правильні акценти в образі. Пшеничні колоски від Bevza, півники від Gunia, гарбузове насіння від Lutiki, ляльки-мотанки від dukachi, кетяги калини від SOVA та пташки від «цвіте терен» — за кожним із цих виробів стоїть потужна історія і глибокий символізм. Ми зробили добірку з 10 таких сучасних і модних прикрас, які наповнені глибокими українськими сенсами. Які слугують оберегами та які хочеться передати у спадок наступним поколінням.
Кольє «Обгорілі колоски» від BEVZA
Пшеничні колоски як символ родючості української землі з’явилися в колекціях BEVZA ще 2018 року. Однак після 24 лютого 2022 року вони стали ще більш актуальними та набули нових, надпотужних значень. Обгорілий колосок — це символічне нагадування про ціну українського зерна. Адже від українських колосків, які ми зараз захищаємо, залежить економічна ситуація багатьох країн світу.
Моносережка Spadok від Guzema Fine Jewelry
Для кожного калина є символом рідної землі та батьківського дому. «Я використала калину в прикрасах мимоволі й не одразу зрозуміла, яким потужним є цей плід підсвідомості…» — зізнається Валерія Гузема. Піксельна форма прикраси нагадує макет для вишивання та водночас візерунок форми українських військових, що не дає забути про щоденну боротьбу за нашу незалежність.
Підвіска Pumpkin seed від LUTIKI
Дизайнерка Соня Солтес створювала колекцію прикрас, головним символом якої стала насінина, через призму відносин людини з природою. Вважається, що найкращий момент у житті рослини — це квітка. Однак дизайнерка вшановує красу насінини як ідеального образу безсмертя і зародження нового життя. Надягнувши на себе цей символ, ви частіше згадуватимете про своє щастя в миті й про те, що природні й життєві цикли повторюються: насіння — зростання — квітка — плід — в’янення — насіння.
Коралове намисто Kalyna від Kolomatskaya
У своїй колекції «Берегиня» Kolomatskaya пропонує сучасну версію українського традиційного намиста з символічним оберегом. Хрест — прадавній символ поєднаних батьківської та материнської енергій, чотирьох сторін світу, вітрів, чотирьох стихій. Символ Бога. Намиста Kolomatskaya виконані з бірюзи, онікса й корала і, як переконує дизайнерка бренду Маргарита Коломацька, захищають від усього злого, адже в них закладена позитивна енергетика мисткині.
Підвіска Big horse від Katimo
Кінь здавна вважався символом багатства, могутності, швидкості, волі, вірності й відданості. Сьогодні ж коні також асоціюються зі сміливістю, силою характеру та духу українського народу. Саме ці сенси закладав у свою першу ювелірну колекцію бренд Katimo. Підвіски у двох варіаціях і моносережка у формі коня виконані з ювелірної латуні та оброблені вручну.
Сережки «Півник» від GUNIA
Натхненням для створення прикрас «Півник» став керамічний глечик у формі півника з Бородянки. Рік тому світ облетіла світлина зруйнованої багатоповерхівки цього селища на Київщині. Хоча росіяни повністю знищили частину будівлі, кухонна полиця разом із тим самим півником дивом вціліли. «Ця історія набула символічного значення, а півник разом із кухонною шафою стали уособленням стійкості та незламності українського духу».
Перстень і сережки «МИРНІ» від «цвіте терен»
Колекція символічних порцелянових прикрас із пташками «МИРНІ» — про свободу та сміливість. «Прикраси, що розлітаються усім світом, — це віра в те, що світло переможе темряву. Так було і так буде!» — впевнені у «цвіте терен».
Твердий парфум-прикраса Nenuphar від Trip:Tych
Натхненням для створення цього аромату (першого з тріади) стало жовте латаття, що квітне у водоймах влітку. «Це запах про Україну, дитинство й твою бабусю. З ним такі асоціації: бабусина хатинка, відсиріле дерево, кладка, річка, захід сонця», — коментує креативна директорка бренду Анна Гончарова. Прототип контейнера для твердого парфуму — це малюнок зрізу насіннєвої коробочки латаття з ботанічного атласу. Парфум-прикрасу можна носити на шиї, руці або навіть сумці як кулон (регулюється на три різні довжини), а картридж із часом можна змінювати на новий.
Перстень Kalyna від SOVA
Символ української ідентичності — калина в колекції SOVA набуває сучасного звучання. Коралові ягоди спускаються в незвичні грона прикрас, неначе завиток калинової лози. «Червоні ягоди об’єднуються в кетяги так само, як і українські жінки тримаються разом, щоби бути ще сильнішими. Їхні гілки не складені в ідеальні лінії, а дивляться в різні боки, відображають українську волелюбність і непримиримість», — пояснює команда бренду.
Підвіска «Лялька-мотанка Веснянка» від dukachi
Прикраса є прототипом традиційної солом’яної ляльки обрядового значення, що виготовлялася з соломи, трави, кукурудзи, очерету та була невіддільною частиною сільського побуту в Україні в XX столітті. У ті часи солома асоціювалася з сонячними променями, хлібом, врожаєм, вогнем та уособлювала божество, що поєднує небо й землю. Підвіска складається з 16 деталей, кожна із яких з’єднується вручну. Голова ляльки прикрашена вінком — обов’язковим атрибутом весняних та літніх обрядових свят і ритуалів.