Екобаза: як обрати одяг у стилі sustainable fashion

Ключові поради

Після зимових свят, коли багато хто планує свої покупки на весняний сезон і вже переглядає фото з показів, стає все більш очевидним той факт, що мода — це не лише про нові тренди, а й про відповідальний та свідомий вибір. Особливо це помітно в образах streetstyle-зірок, де серед розкішного та екстравагантного вбрання все частіше з`являються вінтажні, але не менш стильні речі. Така мода має назву sustainable fashion та щороку набуває все більшої популярності в усьому світі.

Гардероб, побудований за принципами sustainability, базується на універсальних і позачасових речах. Серед таких — класичні джинси, біла сорочка, вовняний светр, флісові костюми нейтральних кольорів, а також тренч чи пальто високої якості. Важливо, щоб ці речі зберігали свою актуальність за межами одного сезону і не ставали частиною швидкої моди.

UNIQLO

Саме тому вибір базового одягу — це завжди рішення на користь якості. Тому рекомендуємо передусім інвестувати в предмети гардероба, які пройдуть випробування часом, а не будуть зношені через кілька місяців. Високоякісні тканини та натуральні матеріали не лише забезпечать довговічність, а й мінімізують потребу в постійних оновленнях чи імпульсивних покупках.

Frankie Shop

Серед світових брендів, що пропонують базові елементи одягу, є кілька популярних представників. Насамперед це Uniqlo — японська марка речей на щодень, яка активно використовує матеріали, що підлягають вторинному переробленню, і працює над зменшенням свого екологічного сліду. До цієї ж категорії входить і скандинавський бренд COS, що активно підтримує принципи sustainable fashion. Він пропонує широкий асортимент: від сорочок, суконь і светрів до пальт, виготовлених з екологічно чистих матеріалів, як-от органічної бавовни. Також на довговічності своїх виробів фокусується і Frankie Shop, створюючи стильні класичні речі, що не втрачають актуальності з часом.

COS

Українські фешн-гравці також пропонують широкий вибір базових елементів, що поєднують функціональність, високу якість і стиль. Зокрема, бренд USUAL створює колекції універсального одягу для щоденного комфорту. Завдяки різноманітності розмірів, широкій палітрі кольорів і фасонам можна легко формувати цікаві образи, поєднуючи їх із класикою або сучасними трендами.

Usual

Бренд german. створює одяг «без формальностей» з натуральних тканин, його колекції поєднують стиль і невимушеність, що робить їх гарним вибором для будь-якої ситуації.

Чимало речей на щодень для різних стилізацій можна знайти й в українському бренді Rikky Hype. Він спеціалізується на одязі, що легко комбінується з іншими елементами гардероба, створюючи стильні образи для будь-якої ситуації: чи то для прогулянки в місті, чи то для активного відпочинку, чи то для домашніх посиденьок. 

german.

Rikky Hype

Nuga Studio — дизайнерський бренд, що пропонує класичну та якісну базу. Тут можна знайти як елегантні вовняні костюми, так і стильні флісові комплекти для повсякденного носіння. Бренд втілює принципи сучасного мінімалізму, що дозволяє легко комбінувати речі як в офісних, так і в casual-образах. 

Nuga

Окрім цього, ключовим принципом екобазового гардероба є турбота про планету, що втілюється у відмові від натуральної шкіри та хутра. Важливу роль у цьому відіграє культура recycling, що дозволяє зменшити вплив на навколишнє середовище та надає друге життя старим речам. 

Одним з брендів, який вніс свіжий погляд у виробництво виробів з деніму, впроваджуючи апсайклінг та зменшуючи екологічний вплив від виготовлення джинсової тканини, є KSENIASCHNAIDER. Команда активно використовує залишки тканин і вінтажні елементи, комбінуючи різні матеріали за допомогою техніки печворк. Це не лише дозволяє значно зменшити обсяги відходів, але й створює унікальні вироби, які важко знайти в масовому виробництві.

KSENIASCHNAIDER

Ще одним прикладом апсайклінгу в українському fashion-середовищі є Kravch, який активно переробляє старі костюми для створення ексклюзивних речей, включно з сетами з мідіспідниць, піджаків та топів. 

Kravch

Говорячи про екосвідому моду, важко не згадати й про вінтажні шуби від українського бренду Bazhane. Завдяки інноваційним підходам до реставрації, марка створює витончені шуби, надаючи старим хутряним виробам новий вигляд, функціональність та ексклюзивність.  

Bazhane

Існуючи на перетині моди та екоактивізму, світові та українські бренди доводять, що стиль та відповідальність можуть іти пліч-о-пліч. Вибір базових, вінтажних, перероблених речей — підхід, що дозволяє створити гардероб, який слугує довше, зменшує негативний вплив на довкілля і підтримує культуру сталого споживання.


Реклама

Популярні матеріали

4 культові сукні з нульових, які повернуться в моду у 2025-му...


5 сучасних романтичних фільмів, які варто подивитися


Супермодель Жизель Бюндхен стала мамою втретє


Читайте також
Популярні матеріали