Бренд byMe презентував колекцію «Березіль», натхнену Лесем Курбасом та його театром

Ода геніальному режисеру, актору та драматургу

«Березіль» — феномен культурно-мистецького життя в Україні 1920-30-х років. Театр відрізнявся новаторським підходом та швидко став синонімом незалежності й сміливого творчого експерименту. Курбас — талановитий український режисер, актор і драматург. А також один із представників Розстріляного Відродження — плеяди українських митців, які були вбиті радянським режимом за свою любов до України. 

Під час роботи над колекцією команда byMe п’ять місяців досліджувала архіви Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, а також вивчала літературу, пов’язану з діяльністю Леся Курбаса та «Березоля». 

Саме музейні матеріали — ескізи, костюми та декорації — стали основою для виразних деталей на одязі та аксесуарах. Так, на вишитій сорочці молочного кольору з’явились елементи з ескізів костюмів до вистав «Газ» і «Мікадо» авторства Вадима Меллера — головного художника театру «Березіль». А мініспідницю прикрасило зображення машинки з декорацій до вистави «Алло, на хвилі 477!». «Лесь Курбас — людина, чию геніальність ніхто не може заперечити, чий вплив на українську культуру не можна переоцінити. Біографія Курбаса надцікава, але нам найбільше відгукується його світогляд: він вважав, що театр сьогодні має бути таким, яким має бути суспільство завтра. Його діяльність виходила далеко за межі виховання режисерів, акторів — це було створення нового суспільства, яке знаходиться в постійному русі й розвитку», — розповідають засновники byMe Аліна та Дмитро Сердюки.

Дизайнери відзначили й вишуканий стиль самого Леся Курбаса. На створення однієї з речей їх надихнула світлина митця у вишитій сорочці. byMe відтворили цей орнамент на одній з сорочок. У колекцію також додали хустини — саме цей аксесуар Курбас полюбляв носити замість краватки.


Презентація колекції пройшла в Українському малому драматичному театрі. Окрім одягу гостям показали виставу «Маклена Ґраса» — останню спільну роботу Леся Курбаса та Миколи Куліша перед арештом та ув’язненням. 

Колекція доступна на сайті byme.ua та у шоурумі бренду на Хрещатику, 46.


Реклама

Популярні матеріали

Данина священному процесу випікання хліба в колекції Bevza FW...


Як управляти стресом: емоційні та фізичні способи


5 біографічних фільмів про відомих музикантів


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

5 фільмів про сильних жінок

Популярні матеріали