Як самостійно почистити ювелірні вироби

Гайд по догляду за прикрасами

Не так багато матеріальних речей мають таку ж сентиментальну цінність, як ювелірні вироби: чи то обручка, подарована вашим партнером, чи кольє, успадковане від бабусі, чи сережки, які ви придбали собі після досягнення важливої цілі. До того ж прикраси часто використовуються як талісмани. 

Та що робити, коли ваш улюблений виріб утратив блиск? Засновниця, генеральна директорка та майстриня ювелірного бренду Моніка Вінадер  розповіла, як самостійно чистити прикраси. 

Як визначити, чи потрібно чистити виріб? 

«Ювелірні вироби завжди повинні мати певний блиск, але, звичайно, при регулярному використанні вони починають його втрачати», — розповіла Моніка. 

За її словами, найбільш розповсюджена причина цього полягає у використанні різноманітних продуктів для тіла, зокрема парфумів, лосьйонів, автозасмаги, дезінфекційних засобів тощо. Це зовсім не означає, що варто від них відмовитися, потрібно лише пам’ятати про догляд за прикрасами. 

Чи можна використовувати прилад для чистки? 

Експертка стверджує, що це залежить від типу ювелірного виробу. Більшість приладів для очищення використовують ультразвукові хвилі для руйнування частинок бруду, накопичених на прикрасах. І хоча це може бути вдалим рішенням для простих металевих деталей, але є ризик нашкодити діамантам, перлам і дорогоцінному камінню. 

Який найкращий спосіб очищення ювелірних виробів власноруч у домашніх умовах? 

Ефективним способом зберегти блиск ювелірних виробів зі стерлінгового срібла, 18-каратного жовтого або рожевого золота — використовувати м`яку тканину без ворсу. 

«Помилка, про яку ми часто чуємо, полягає в тому, що люди використовують цигарковий папір або паперові рушники для очищення металу — вони можуть здатися м`якими та неабразивними, але насправді можуть зробити подряпини», — попереджає Моніка Вінадер. 

Дорогоцінне каміння вимагає різного догляду, тому важливо дослідити, як очистити саме ваш камінь. Якщо він натуральний, то вразливий до поглинання бруду, отже важливо чистити його регулярно. При цьому важливо уникати гарячої води, агресивних хімічних речовин і засобів для чищення. 

«Дуже пористі камені, такі як перли, бірюза і смарагд, слід чистити тільки необробленою, сухою, м`якою тканиною», — наголошує експертка. 

Які продукти найкраще використовувати для домашньої чистки? 

Обов’язковим інструментом є полірувальна тканина, бажано рекомендована чи надана ювелірним брендом, оскільки вона спеціально розроблена для роботи з ювелірними виробами. Також можна використовувати полірувальну тканину для окулярів. 

Моніка Вінадер рекомендує чистити прикраси, які ви носите щодня, кожні 2-3 дні, а більш глибоке очищення варто робити раз на декілька тижнів. Залишки бруду допоможе видалити розчин не антибактеріального мила у теплій воді. 

Чи потрібно віддавати ювелірні вироби на професійну чистку? 

На думку майстрині, професійну чистку варто робити, якщо вас не влаштовує результат домашньої. 

Як захистити свої прикраси? 

Щоб ювелірні вироби довше слугували, потрібно зберігати їх у коробці з м`якою підкладкою, розташовуючи так, щоб вони не терлися і не плуталися. Якщо у вашому регіоні високий рівень вологи, кладіть в упакування також невеликий пакет кристалів осушувача. 

За матеріалом ELLE UK


Реклама

Популярні матеріали

Книжкові новинки червня, на які варто звернути увагу


Гід найгарнішими весільними сукнями 2024 року


«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Іван Булавін ділиться...


Читайте також
Популярні матеріали