Слово стилісту: як тижні моди в Парижі впливають на наші повсякденні образи

Розповідає стилістка й засновниця освітнього проєкту MODETON Ольга Галушка

Кутюрний тиждень моди — це завжди про високе мистецтво та джерело ідей для всіх креативних професій. Зізнаюся, це мій перший Fashion week Haute Couture, і досвід, звичайно, кардинально інший, ніж я очікувала. Тож мені неабияк хотілося прослідкувати цікаві елементи та рішення високої моди, які можна впровадити у повсякденний гардероб.

Я вкотре чітко відчула, що сучасна мода може бути як вишуканою, так і практичною, а її вплив набуває реальних форм у буденних образах.

Багато дизайнерів на кутюрних показах орієнтуються на певні десятиліття. Це справді важливо розуміти та знати, щоб задавати правильний настрій у комплектах та глибше розуміти моду. Ба більше, це відображає дух того часу та відкриває можливості для сучасних інтерпретацій. Наприклад, в останніх колекціях Elie Saab та Viktor & Rolf чітко відчутний вплив 50-х та 60-х років, коли акцент був на вираженій фемінності, делікатних силуетах і гламурі.

Viktor & Rolf

Viktor & Rolf

Проте для себе я виділила саме 50-ті, 70-ті та 90-ті роки, адже ці епохи залишають найбільший слід у колекціях.

Вплив 50-х відобразився в жіночних силуетах, об`ємних спідницях та приталених кроях. Це один з найпомітніших напрямів у колекціях Elie Saab, де акцент на романтичних, ефемерних образах перегукується з більш традиційними формами того часу. Щодо адаптації цих образів у повсякденному житті, я б рекомендувала звернути увагу на пастельні кольори, особливо в сукнях або спідницях — саме вони додають правильну легкість. Доповнюємо мікропідборами, а замість громіздких пальт чи жакетів, завершуємо комплект напівприталеними кардиганами чи повітряними блузами.

Elie Saab

Elie Saab

Натхнення 70-ми роками неможливе без розслаблених силуетів, адже це десятиліття про свободу та невимушеність. Також відчувається акцент на формі та структурі. Зокрема в колекціях Chanel була представлена гра з тканинами й текстурами, що нагадують ретро-стилістику 70-х. Для повсякденних комплектів можна доповнити образи високою талією в штанах і легкими флористичними принтами, що додають свободи у формах.

У стилістиці 90-х, звісно, переважає мінімалізм. Ми бачимо його у багатьох колекціях брендів, і, до прикладу, Chanel у цьому випадку зробив акцент на червоній помаді. Про лаконічні силуети писати не буду, адже естетика модного дому — це більше про максималізм та високу деталізацію комплектів. І це виглядає не менш актуально сьогодні, ніж у часи свого зародження. Так, лаконічні костюми та легкі сукні комбінуємо зі спортивним взуттям (і тут хочеться звернути увагу саме на кеди, а не кросівки).

Chanel

Chanel

Не менш важливою є також колірна палітра. Я не дуже підтримую ідею з певними трендовими кольорами сезону, адже той чи інший колір не може бути неактуальним. Проте є певні відтінки, які задають настрій і які хочеться додавати у свої гардероби, щоб тримати руку на пульсі. Мало того, кольори стали інструментом для передачі емоцій. Наприклад, у колекції Chanel, яка включала пастельні відтінки м’ятного зеленого, персикового та рожевого, акцент робився на психологічному впливі кольору: ці відтінки відображали легкість і ніжність, що їх після затяжного холодного періоду дуже хочеться відчути.

Окрім цього, мене приємно вразило те, як історія та архітектура впливають на сучасну моду. Наприклад, Деніел Розберрі у своїй колекції для Schiaparelli використав геометричні форми та техніки, що нагадують стародавнє мистецтво, і перетворив їх в актуальні силуети.

Schiaparelli

Schiaparelli

Такий підхід відкриває простір для роздумів і розширення горизонтів, заохочуючи додавати більше структури до повсякденного гардероба. Ба більше, він спонукає замислюватися над інноваційними й технічними формами. Для мене це, перш за все, про мікс стилів в одному образі, де вишуканість гармонійно поєднується з гранжем і нетрадиційністю.

Особливо мене вразила нова колекція польського бренду Magda Butrym. Вона втілила романтичність і ніби огорнула трояндами, як у прямому, так і переносному сенсі. Також лінійка виділилася елементами, що відобразили сучасний настрій моди: поєднання брутальності та вираженої сексуальності. Від виробів неможливо було відвести погляд. Цей сезон ніби відкрив новий вимір інфантильності, що дозволило по-новому подивитись на себе і свій стиль. 

Magda Butrym

Magda Butrym

Мода — це не тільки тренди, а й емоції, які можна переносити у власні гардероби та й загалом у життя. Хочеться побажати, щоб ваш гардероб будувався на чуттєвій прив’язці, щоб ви могли прослідковувати настрій, який хочете задавати.


Реклама

Популярні матеріали

Баффі Саммерс знову винищуватиме вампірів: Hulu працює над...


Поринути в кураж: нова колекція Marc Jacobs SS25


20 червоних речей, які вам захочеться вдягнути на День святого...


Читайте також
Популярні матеріали