Слово стилісту: як самостійно створити капсульний гардероб

Розповідає стилістка й засновниця освітнього проєкту MODETON Ольга Галушка

Якщо ви запитаєте у мене, персонального та корпоративного стиліста з восьмирічним досвідом роботи, яку з послуг за роки роботи у сфері моди замовляли найчастіше, я відповім, що капсульний гардероб.

Це справді потужна панацея для розв`язання частини ваших гардеробних і стильових питань, які часто накопичуються роками. Розбираймося, що таке капсульний гардероб та як його формувати для себе.

Почнемо саме з видів капсул: для поїздок, офісних, сезонних, для активностей чи навіть для дому. З моєї практики, найчастіше запит направлений саме на них.

Що робимо далі? Якби ми разом сиділи за чашкою кави чи ви б слухали мою лекцію й запитали б: «А для чого нам це та чим саме такий підхід може бути корисним для гардероба?» — то почули б розгорнуту відповідь, що капсульний гардероб — це:

  • — Підготовлені образи на різні життєві події.
  • — Зазвичай невелика кількість речей — 20-25 одиниць (проте кількість буде залежати від вашого ритму життя: що він активніший, то більше речей у капсулі).

  • — Легкість у поїздках, яка відчувається при першому зважуванні валізи.
  • — Свідомий та екологічний підхід до гардероба.

Переходимо до найцікавішого — самостійного формування капсули (чи капсул) для себе. Хочеться, щоб все було гармонійно та логічно, а для цього потрібно:

  • — Визначитися з фундаментом, тобто тим, що буде лежати в основі капсули, — виробами, які є впізнаваними для вашого стилю та гардероба в цілому. Для мене це, наприклад, спідниці та підбори.

  • — Продумати, скільки ж все-таки нам потрібно речей, залежно від ритму життя та виду капсули. Спробуйте порахувати, куди і як ви одягаєтеся протягом тижня та дня.
  • — Врахувати сезон і клімат, у якому ви знаходитеся.
  • — Додати в 4-5 разів більшу кількість плечових виробів (сорочок, футболок, жакетів, лонгслівів і т.д.), аніж поясних (штанів, джинсів, спідниць і т.д.).

  • — Обов’язково інтегрувати цікаву аксесуарну групу та взуття, щоб урізноманітнити луки та зробити їх цікавими й стилістично об’ємними.
  • — Намагатися почерпнути візуальне натхнення та актуальні формули образів на сезон, щоб у підсумку отримати актуальні комплекти з урахуванням вашого стильового вектора.

Коли всі попередні кроки обдумані та зроблені, намагаємося відчути, чи будемо ми формувати капсулу з власного гардероба, чи, можливо, додамо нові позиції, чи ще третій варіант — повністю формуємо свіжу історію з новими виробами.

Ну і найцікавіше на кінець — вмикаємо усю свою фантазію та формуємо таку кількість образів, яку тільки можемо з цими речами. Даю підказку: мінімум 5 комплектів на один поясний виріб у вас повинно вийти, ми ж із вами формуємо функціональну історію.

Капсульний гардероб — справді один із серйозних кроків до свідомості та гардеробної легкості. Не відкладайте зміни вашого гардероба на потім, дійте вже!


Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали