Слово стилісту: як правильно поєднувати кольори в одязі?

Розповідає стилістка й засновниця освітнього проєкту MODETON Ольга Галушка

Відчуваєте, як з настанням теплого сезону хочеться додавати колір у гардероб? Знаєте, як по-новому можуть сприйматись комплекти, якщо в них буде гра відтінків?

Робота з кольором дуже цікава та складна. За допомогою семи важливих правил зрозуміємо основу роботи з відтінками та принципи їхнього поєднання. Простими словами про складне:

1. Гра однакової насиченості. Намагайтеся працювати з однаковою насиченістю кольорів, якщо хочеться, щоб ваш комплект за ступенем сприйняття був найгармонійнішим. Для прикладу, приглушено-рожевий жакет у парі з приглушено-жовтими балетками чи будь-яке інше поєднання в аксесуарній групі або в основних виробах.

2. Гра протилежної насиченості. З цим правилом дещо складніше працювати, тут потрібно увімкнути уяву та спробувати експериментувати сміливіше. До прикладу, приглушено-фіолетові штани з яскраво-зеленою сумкою. Відчуваєте? Навіть звучить складніше. Проте такі поєднання мають сенс, коли ваш гардероб і ви самі готові до такої експресії.

3. Акцентні кольорові рішення в аксесуарній групі. Знаю, що наважитися на покупку червоного верхнього одягу чи оранжевого топу не просто, і не завжди справа у сміливості. Ми думаємо про практичність і йдемо вже протоптаними стежинами. Проте якщо я вам запропоную додати колір у ремінь, сережки, маленьку підвіску чи навіть в головний убір? Рівень лячності в такому випадку падає, адже це деталь, яка займає мало простору в комплекті. Спробуйте почати саме з аксесуарної групи.

4. Складні кольори та ті, у яких ви не до кінця впевнені, розташовуємо трохи далі від обличчя та портретної зони. Це золоте правило стайлінгу та безпрограшних рішень, адже в іншому випадку потрібно підключати ще роботу з лініями зовнішності, а саме підтоном і контрастністю.

5. Вектор уваги на верхній одяг. Важливо зберегти дистанцію та направляти цікаві кольорові рішення саме туди, якщо хочеться вразити себе та навколишніх однією деталлю. Мова йде не про швидкоплинні трендові рішення, а про силуети та форми, які довго будуть залишатися у ваших гардеробах. Інколи достатньо однієї речі, щоб освіжити свої комплекти.

6. Трішки математики, але справді трішки (я також її не люблю). Це правило обожнюю: ми беремо за основу один колір, для прикладу сірий, білий, молочний, чорний чи будь-який інший спокійний, не різкий, та додаємо до нього дрібку солі у вигляді червоного чи іншого яскравого відтінку. Наприклад, оливкове пальто та червоні рукавички. Тоді в нас виходить наступна формула: 90% образу буде займати спокійний колір та 10% акцентна деталь у вигляді тих самих рукавиць. Цей принцип має зміст і працює, коли в образі присутні нерівні частки кольорів: 40 на 60 чи 80 на 20.

7. Дублювання кольору. Легкий та зрозумілий принцип. Продемонструю на основі власного комплекту. Я обрала білу спідницю в принт, у якій присутній оранжевий колір, і стилістично підтримала її кардиганом такого ж оранжевого кольору. Дублювання завжди грає нам на руку.

Більше кольору, менше вагань. Бажаю вам свободи в стильових проявах.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали