Слово стилісту: як правильно поєднувати кольори в одязі?

Розповідає стилістка й засновниця освітнього проєкту MODETON Ольга Галушка

Відчуваєте, як з настанням теплого сезону хочеться додавати колір у гардероб? Знаєте, як по-новому можуть сприйматись комплекти, якщо в них буде гра відтінків?

Робота з кольором дуже цікава та складна. За допомогою семи важливих правил зрозуміємо основу роботи з відтінками та принципи їхнього поєднання. Простими словами про складне:

1. Гра однакової насиченості. Намагайтеся працювати з однаковою насиченістю кольорів, якщо хочеться, щоб ваш комплект за ступенем сприйняття був найгармонійнішим. Для прикладу, приглушено-рожевий жакет у парі з приглушено-жовтими балетками чи будь-яке інше поєднання в аксесуарній групі або в основних виробах.

2. Гра протилежної насиченості. З цим правилом дещо складніше працювати, тут потрібно увімкнути уяву та спробувати експериментувати сміливіше. До прикладу, приглушено-фіолетові штани з яскраво-зеленою сумкою. Відчуваєте? Навіть звучить складніше. Проте такі поєднання мають сенс, коли ваш гардероб і ви самі готові до такої експресії.

3. Акцентні кольорові рішення в аксесуарній групі. Знаю, що наважитися на покупку червоного верхнього одягу чи оранжевого топу не просто, і не завжди справа у сміливості. Ми думаємо про практичність і йдемо вже протоптаними стежинами. Проте якщо я вам запропоную додати колір у ремінь, сережки, маленьку підвіску чи навіть в головний убір? Рівень лячності в такому випадку падає, адже це деталь, яка займає мало простору в комплекті. Спробуйте почати саме з аксесуарної групи.

4. Складні кольори та ті, у яких ви не до кінця впевнені, розташовуємо трохи далі від обличчя та портретної зони. Це золоте правило стайлінгу та безпрограшних рішень, адже в іншому випадку потрібно підключати ще роботу з лініями зовнішності, а саме підтоном і контрастністю.

5. Вектор уваги на верхній одяг. Важливо зберегти дистанцію та направляти цікаві кольорові рішення саме туди, якщо хочеться вразити себе та навколишніх однією деталлю. Мова йде не про швидкоплинні трендові рішення, а про силуети та форми, які довго будуть залишатися у ваших гардеробах. Інколи достатньо однієї речі, щоб освіжити свої комплекти.

6. Трішки математики, але справді трішки (я також її не люблю). Це правило обожнюю: ми беремо за основу один колір, для прикладу сірий, білий, молочний, чорний чи будь-який інший спокійний, не різкий, та додаємо до нього дрібку солі у вигляді червоного чи іншого яскравого відтінку. Наприклад, оливкове пальто та червоні рукавички. Тоді в нас виходить наступна формула: 90% образу буде займати спокійний колір та 10% акцентна деталь у вигляді тих самих рукавиць. Цей принцип має зміст і працює, коли в образі присутні нерівні частки кольорів: 40 на 60 чи 80 на 20.

7. Дублювання кольору. Легкий та зрозумілий принцип. Продемонструю на основі власного комплекту. Я обрала білу спідницю в принт, у якій присутній оранжевий колір, і стилістично підтримала її кардиганом такого ж оранжевого кольору. Дублювання завжди грає нам на руку.

Більше кольору, менше вагань. Бажаю вам свободи в стильових проявах.


Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали