Слово стилісту: як інтегрувати вінтаж у свій гардероб

Розповідає стилістка й засновниця освітнього проєкту MODETON Ольга Галушка

Вінтажні речі мають властивість підкреслювати вашу індивідуальність, найсміливіші вподобання в стайлінгу та любов до моди.

Почнімо з основ. В епоху розумного і відповідального споживання, моди на вінтажне хутро та ретро-елементи в гардеробі важливо розібратися, які ж саме позиції вважаємо вінтажними, а які називаємо ретро.

Слово та концепція ретро походить від французького «rétrospectif», що перекладається «озираючись назад». Це означає, що дизайн ретро-речей має деталі, мотиви та форми, які відразу натякають на певне десятиліття.

Тобто ретро — це створені сьогодні вироби, які відтворюють минуле чи надихаються ним.

А ось вінтаж — виріб, який був створений мінімум два десятиліття тому. До того ж вінтажна річ має відображати знакові тенденції свого часу. Наприклад, якщо мова йде про джемпер 70-х, то він має мати характерний фасон з розширеними рукавами, запахом, широкою гумкою знизу.

KASYA VINTAGE

Плавно переходимо до інтеграції таких речей в гардероб та до формування комплектів з їхнім використанням.

● Найважливіше, щоб вінтажний виріб був актуальної форми. Ми з вами говоримо не про трендові ознаки, а саме момент актуального десятиліття. Це можуть бути 70-ті, 80-ті чи 90-ті роки.

● Для коректної стилізації такої речі, важливо відчувати цю декаду та знати які речі, силуети, аксесуарна група були притаманними для цього часу. Якщо це пальто в естетиці power dressing з акцентною лінією плеча, гармонійно стилізувати такий виріб можна з драматичною гострокутною сумкою чи човниками з видовженим носиком. Якщо ж це куртка, у якій є бахрома, і вона виконана із замші та має певний натяк на 70-ті роки та стиль хіпі, доречно буде додати джинси кльош.

Правило контрасту. Ви ж хочете, щоб комплекти були максимально стильними? Тоді додаємо дрібку неочікуваності (читаємо трендовості), наприклад окуляри зі спортивною ноткою, кеди або ж цікаві прикраси.

● Дотримуйтеся правила — не більше 40% вінтажних речей в межах одного образу. Це не дозволить перетворити образ на театральний чи музейний.

VINTAGE CORNER

● Ви тільки розвиваєте в собі любов до вінтажу або ж хочете почати цю гру з 1-2 речей, щоб відчути, чи імпонує вам такий настрій? Тоді рекомендую звернути увагу саме на прикраси (сережки, персні чи легендарні перлини).

● Злегка нейтралізувати акцентність таких речей можна за допомогою правильно підібраного взуття та сумок. Важливо, щоб вони були максимально сучасними.

● Дуже ефектно, з власного досвіду кажу, вінтажні речі комбінуються зі стилем мінімалізм, casual, smart-casual, драма та спортивним.

Гра протилежних сезонів. Чули про такий стилістичний метод? Це коли до вінтажного хутра ми додаємо кошичок з рафії. Комплект автоматично стає дуже свіжим та стильним.

Вінтажні речі в образі — це стейтмент, це індивідуальність, це розповідь про вашу особистість. Це речі, які точно ви не побачите на подрузі чи колезі. Це історична цінність та особливість. Це любов до прекрасного.

Шукайте свої вінтажні речі та експериментуйте з ними в образі. Сміливих вам рішень!


Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали