Слово стилісту: правила підбору ювелірних прикрас

Розповідає стилістка й засновниця освітнього проєкту MODETON Ольга Галушка

Безліч разів мої подруги, знайомі та клієнти обирали невдалі прикраси для себе чи отримували такі в подарунок. І зараз мені ставлять десятки запитань щодо вибору, стилізацій та поєднань — саме тому сьогодні я відповім на найпопулярніші з них та спростую міфи про ювелірний гардероб.

Універсальні вироби, тобто такі, які будуть доречні й на щодень, і на особливі події, є основою вашого ювелірного гардероба. Щоб подібні прикраси були актуальними тривалий час, важливо, аби вони гармоніювали з вашими лініями зовнішності.

Колір металу

Оцініть колір свого волосся, шкіри та очей. Якщо в зовнішності переважають теплі відтінки, у портретну зону розміщуйте прикраси з жовтих металів. І навпаки — холодному підтону підійдуть метали з холодним фінішем.

@blancamiro

Якщо теплих та холодних кольорів у зовнішності порівну, то ваш підтон нейтральний, і ви можете вибрати будь-який відтінок металу, залежно від того, що прагнете підкреслити.

Форми прикрас

Роздивіться своє обличчя та тіло. Помічаєте м‘якість форм, плавні лінії? Підбирайте такі ж ювелірні вироби. Бачите чіткість, видовжені лінії та кути? Зверніть увагу на геометричні вироби з чіткою формою.

@leandramco

Чи можна поєднувати метали та кольори в межах одного комплекту

Якщо колись діяло правило, що має бути в одному образі не більше трьох прикрас чи не більше трьох кольорів, забуваємо про такі рекомендації. З практикою та набуттям великого досвіду, я вивела декілька основних принципів міксу прикрас: вироби однакові за стилем, але різних кольорів; вироби, у яких уже присутні декілька відтінків (золотий та срібний фініш, до прикладу). Щобільше, важливо, щоб прикраси гармоніювали з формою і текстурою одягу.

@blancamiro

Далі ще цікавіше: коли в одній зоні прикраси різні за кольором, але тісно наближені, наприклад, кілька каблучок на одній руці з різних металів. Однак важливо не перевантажувати образ. Обирайте два основних метали. А якщо хочеться справити враження, привернути увагу до себе, бути почутим, то додаємо більшу кількість прикрас на руки, особливо, якщо у вас активна жестикуляція.

Маленькі чи масштабні за розміром прикраси?

Щоб маленькі прикраси працювали, має бути їхнє нашарування — декілька прикрас в одній стилістиці або ж полярній. Масштабні працюють чудово з різними стилями в одязі.

Уміння працювати з прикрасами якісно вплине на щоденні ансамблі, а ще дасть змогу легко відходити від догм і розважатись, транслюючи різні настрої.

Тож вивчайте й порушуйте правила разом з MODETON на вебінарі «Ювелірний гардероб. Все про прикраси, їх вибір та стилізацію» від персональної та корпоративної стилістки Ольги Галушки й гемолога та інсайдерки ювелірного бізнесу Ірен Равчук.


Реклама

Популярні матеріали

«Я вірю в ефект наслідування — що більше людей бачать і чують про...


Як у кіно: шукаємо культові образи й локації з улюблених серіалів за...


Зірка «Бріджертонів» Нікола Кохлан стала обличчям нової кампанії...


Читайте також
Популярні матеріали