Слово стилісту: 5 питань, які допоможуть визначитися з покупкою

Розповідає стилістка й засновниця освітнього проєкту MODETON Ольга Галушка

Ми живемо в дуже цікавий час: вибір речей серед брендів різного масштабу такий шалений, що, якби ми не підключали свідому сторону, наші гардероби ламалися б від кількості та різноманіття одягу й аксесуарів. Саме тому поділюся з вами власним підходом і запитаннями, які ставлю собі перед тим, як роблю будь-яку гардеробну покупку.

Перше й, напевно, найголовніше: «Чи справді ця річ допоможе укомплектувати чи урізноманітнити мій гардероб?» Я чесна з собою, тому й відповідь буде такою ж. Можливо, ця річ уже є у вашій шафі, тільки в іншому кольорі, або ж це інша стильова опера, і така позиція буде жити сама по собі, а не в тандемі. Питання, купувати чи ні, відпаде саме.

Серце послухали, тепер підключаємо холодний розум. Друге питання: «Ця річ чи аксесуар відповідає моїм лініям зовнішності та моєму стильовому вектору? Чи це просто дуже красивий елемент гардероба, але він не буде цілком вдало підходити моєму стилю чи зовнішності?» Важливо чітко проаналізувати, до яких речей безпрецедентно тягнеться рука, а де вона завмирає, як тільки бачить чергову необдуману покупку.

Третє (ми вже на середині шляху до свідомого підходу): «Чи можу я придумати хоча б 10 варіантів її стилізації з іншими речами гардероба?» Знаю, що питання дуже банальне, але таке важливе. Уявіть, що ви придбали омріяні слінгбеки на невисоких підборах цікавого кольору. Ви так їх хотіли, але, як тільки отримали цю бажану коробку, вона так і залишилася біля вашої шафи. Ви відчуваєте тотальне непорозуміння: як, з чим, до чого, коли та навіщо зрештою?! Мінімум 10 комплектів перед покупкою — і саме тоді взуття одразу почне працювати на вас. Золоте правило вибору речей.

Четверте: «Чи ця бажана або ж випадково побачена річ на sale відповідає моєму стилю життя сьогодні, навіть якщо вартість її така спокуслива?» Так, я одного разу придбала неземної краси зелено-золотисті босоніжки, які думала, що назавжди будуть зі мною. Проте підбори понад 10 см — це те, що я майже ніколи не взуваю. Сумно, але саме тому вони марно лежали в коробці протягом двох років. Коли бачу, що річ придбана невдало, намагаюся дати їй друге життя: продати, віддати, подарувати. Босоніжки можуть бути не про вас, але в іншу гардеробну історію інтегруються успішно.

Ну і нарешті п`яте: «Скільки часу я можу дати собі на роздуми?» Стандартно виділяю 2-3 дні, щоб, як то кажуть, «передрімати з думкою». Якщо на третій день я прокидаюся і далі розмірковую про річ, а чотири перші пункти вже враховані й проаналізовані, тоді це абсолютно моя річ. Після цього покупка стається моментально.

Бажаю додавати в гардероб тільки ті речі, які приноситимуть вам задоволення, закриватимуть потреби та служитимуть не один сезон.


Реклама

Популярні матеріали

Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Сміливість та романтичні почуття в новій колекції IVA NEROLLI...


Читайте також
Популярні матеріали