Слово стилісту: 10 правил самостійного розбору гардероба

Розповідає стилістка й засновниця освітнього проєкту MODETON Ольга Галушка

Важливість щосезонної ревізії гардероба не можна недооцінювати — це саме та робота, яка показує потенціал ваших речей та готовність до нового сезону. Послуга, яка в персональних стилістів, і в мене зокрема, має найбільшу популярність, адже саме з неї починається робота над стилем та гардеробом. Як зробити ревізію на рівні професійного стиліста? Важливо знати 10 основних правил.

1. Визначення цілі. Поставте собі запитання: «Що саме я хочу отримати від ревізії?» Можливо, це нові комплекти, звільнення від вже неактуальних речей чи тих, які більше не надихають, оновлення гардероба напередодні нового сезону чи комбіновані бажання.

2. Виділення потрібної кількості часу. Рекомендую звільнити від будь-яких інших справ один день, адже окрім самої ревізії, формування нових образів і реорганізації шафи, потрібно привести гардероб в ідеальний порядок.

3. Поетапна робота. Працюємо тільки над одним сезоном. Краще робити це перед його початком. Потрібно, щоб погляд був свіжим.

4. Увага і довіра власним відчуттям. Які речі вже не відповідають вашому ритму життя? Які з них втратили свою якісну характеристику (зносилися, з’явилися ковтунці, розійшлися шви, виникли плями, які не можливо вивести)? Чи є в гардеробі речі-клони? А ті, які довго не виходили з гардероба чи потребують технічних корективів? Відповідаємо собі на ці запитання чесно, прислухаючись до внутрішніх відчуттів. Щось відносимо в ательє, решти позбуваємося. Під «позбуваємося» маю на увазі жертвуємо на благодійність, віддаємо чи продаємо на ресейл-платформах.

5. Всеохопність. Важливо те, що ми розбираємо не тільки плечові, поясні вироби, сукні та взуття, але й усю аксесуарну групу, включно з ременями, рукавицями, головними уборами та ювелірним гардеробом.

6. Знання про себе. Потрібно увімкнути мистецтво роботи з лініями зовнішності, адже це фундамент вашого стилю й гардероба та запорука успіху. Оцінюємо, чи пасують вашому підтону шкіри, зросту, пропорціям і типу фігури речі, які ви вирішили залишити в гардеробі.

7. Розуміння свого стильового вектора. Продовжуємо аналізувати, чи відповідають речі тим стилям, які є основою вашого гардероба. Це ті вироби, яким ви найчастіше віддаєте перевагу? Це ті речі, у яких ви почуваєтесь якнайкраще? Дайте чесні відповіді.

8. Потрібна перерва. Пробували колись формувати мудборд, або, іншими словами, дошку стилю, у якій зібране все, що вас надихає: фільми, книги, хобі, речі та подорожі? Що спільного в цих фото? Це про спокій чи жвавість, динамічність чи статичність, чіткість чи творчість, емоційність чи контрольованість? Спробуйте ці характерні риси перенести на ваш гардероб.

9. Створюємо нове. Тепер можемо перейти до формування нових комплектів, які будуть відповідати вашому гардеробному настрою та стильовим кодам. Експериментуйте з формулами образів, кольорами, фактурами та стилями. Пробуйте неочікувані поєднання, відстежуйте, як ви почуваєтеся в них. Образи, від яких серце починає битися частіше, — саме це ваша історія. Фотографуємо їх і зберігаємо в окрему теку телефону. Рекомендую формувати від 15 до 40 комплектів.

10. Реорганізовуємо систему зберігання речей. Однакові органайзери, одяг зберігаємо по категоріях, сезонності. Один вішак — одна річ, шукаємо місце для всього одягу (спорт, відпустка, для дому). Саме тоді з’являється місце та простір для фантазій навколо ваших улюблених виробів.

Дбайте про свої речі, робіть регулярні ревізії гардероба двічі або тричі на рік. Шукайте власну зону гардеробного комфорту та глибоко вивчайте себе та власні вподобання.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв з буряка


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали