Символ боротьби та спротиву: тризуб на речах від українських брендів

До річниці затвердження малого Державного Герба України

Рівно 32 роки тому у стінах Верховної Ради було затверджено малий Державний Герб України у тому вигляді, до якого ми вже так звикли: золотий тризуб на синьому тлі. 

Сам тризуб, перш ніж опинитися на одному з державних символів, пройшов довгу історію. Його зображення почали активно використовувати ще за часів Київської Русі під час правління Володимира Великого, який наніс тризуб на офіційні монети й печатки. Батько князя Святослав Хоробрий користувався схожим знаком — двозубом, який зараз входить до символіки Сил спеціальних операцій ЗСУ.  У XX столітті тризуб відіграв важливу роль у боротьбі українців за незалежність. Так, у лютому 1918 року його затвердили на офіційному гербі Української Народної Республіки. 

Звісно ж, під час періоду СРСР наш герб вважався для радянської влади націоналістичною символікою, тому КДБ порушувало чимало справ за його використання. Для українців же тризуб знову постав як символ спротиву.

Зараз, коли український народ вкотре змушений виборювати свою свободу, тризуб слугує нагадуванням про нашу історію, про опір, який чинили предки, і те, скільки всього ми вже пройшли на шляху до незалежної України. Саме тому цей символ нерідко можна побачити на різноманітних речах від вітчизняних брендів: худі, футболках, у декорі оселі, а також у вигляді брошок, кулонів, сережок.

Сьогодні, у річницю затвердження малого Державного Герба України, ми зібрали для вас речі від українських брендів, на яких зображений тризуб.

Сережки SKIFSKA ETNIKA

Кулон Gunia Project

Намисто Guzema

Світшот Katelab

Кулон «Золотий вік»

Брошка «Золота країна»

Вишиванка Etnodim

Верхівка на ялинку «Ґроно»

Значок SOVA

Сорочка Damirli

Кулон Reytel


Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали