Подорож у минуле: історія культової It-bag Hermès Kelly

Про створення сумки, її дизайн і вплив Грейс Келлі

У світі моди тренди змінюються зі швидкістю світла, і лише деякі «вічні» й позачасові речі можуть зберігати свою актуальність навіть через десятки років. Зокрема, до таких предметів гардероба належать й It-bags — культові сумки, що є символами розкоші, достатку й високого статусу в суспільстві. Незалежно від країни чи континенту, за ними вибудовується ціла черга модниць, які бажають придбати такий аксесуар за тисячі доларів. 

Однією з перших It-bags, за якою почали полювати всі фешіоніста та світові знаменитості, стала Hermès Kelly, названа на честь княгині Монако Грейс Келлі. Про історію аксесуара розповідаємо в нашій рубриці про легендарні речі всіх часів.

@leoniehanne

@alina_frendiy

Історія створення сумки

1930-ті роки стали ключовими в історії бренду Hermès: тоді до бізнесу, який очолював Еміль Ермес, син засновника дому Тьєррі Ермеса, долучився його зять Роберт Дюма. Завдяки йому серед позицій бренду з’явилися такі знакові творіння, як шовковий шарф, браслет Chaîne d`Ancre та жіноча сумка Sac à Dépêches, яка згодом отримала назву Kelly. 

Під час створення Sac à Dépêches Роберт надихався масивнішою моделлю Hermès Haut à Courroies, яка була призначена для носіння кінного спорядження. Чоловік переробив сумку в більш компактний та зручний варіант, який жінки могли б обирати на щодень. Він удосконалив той дизайн Kelly, який став звичним для нас, з трапецієподібною формою, однією ручкою та застібкою на ремінці. Нова модель вирізнялася чіткішими й гострішими кутами, була елегантнішою й витонченішою, ніж її попередниця. Sac à Dépêches стала по-справжньому революційною, адже до того моменту більшість варіантів сумок були представлені у вигляді мініатюрних клатчів. 

Кожна сумка Hermès Kelly виготовлялася вручну одним майстром протягом 18-25 годин, що підтверджувало майстерність бренду та велику увагу до всіх деталей. Її почали обирати для своїх офіційних виходів впливові політичні та культурні діячі. 

@ganna_style

Роль Грейс Келлі в популярності сумки

Через два десятиліття після виходу у світ, у 1950-х роках, Sac à Dépêches з’явилася у фільмі Альфреда Гічкока «Спіймати злодія». Художниця з костюмів Едіт Хед обрала цю модель для вишуканого гардероба головної героїні Френсіс Стівен, яку зіграла Грейс Келлі. Зірці настільки сподобалася сумка, що вона продовжила носити її навіть поза знімальним майданчиком і відмовилася повертати аксесуар після зйомок. 

У 1956 році Грейс Келлі вийшла заміж за князя Монако Реньє III та отримала титул княгині. Папараці слідкували ледь не за кожним кроком пари й тому за кілька місяців сфотографували Грейс із Sac à Dépêches, за якою вона ховала свою вагітність. Фото потрапило на обкладинку журналу Life, після чого багато модниць забажали саме «сумку Kelly». Продажі аксесуара стрімко зросли, однак офіційно перейменувати модель на Hermès Kelly бренд вирішив аж у 1977-му. 

Дизайн Hermès Kelly

Упродовж років дизайн сумки практично не змінювався. У 2000 році бренд додав до ручки подвійне кільце, щоб можна було кріпити довгий ремінець. Також Hermès розширив асортимент вісьмома розмірами, що позначають довжину основи сумки, — від 15 см до 50 см. 

Зараз Hermès Kelly представлена у двох варіантах: Sellier і Retourne. Kelly Sellier — це елегантні сумки з чіткими лініями, що виготовлені з цупкої шкіри. Retourne натомість створені у більш розслабленому стилі з м’якими заокругленими краями. Шкіра, яку використовують для цих моделей, більш еластична, аніж у Sellier. 

Sellier

Retourne

Велика популярність Hermès Kelly спричинена також тим, що бренд щороку представляє обмежену кількість таких сумок. Команда виробляє менше моделей, аніж може продати, що й підвищує попит на них і, звісно ж, ціни. Середня вартість звичайних варіантів Hermès Kelly, що не входять до лімітованих лінійок, коливається у межах 15 000$. Ціна більш рідкісних сумок натомість може сягати й сотень тисяч.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали