Подорож у минуле: історія корсетів Vivienne Westwood

Найцікавіше про легендарну модель 

Як з ім’ям Іва Сен-Лорана невід’ємно пов’язані жіночі смокінги, а з Карлом Лагерфельдом — культові двоколірні балетки Chanel, так і говорячи про сучасні корсети, ми одразу ж згадуємо про королеву панк-моди Вів’єн Вествуд. У 1987 році видатна дизайнерка кардинально переосмислила історичну спідню білизну й представила її самостійним елементом повсякденного одягу, — сміливим, відвертим і сексуальним, — даючи кожній жінці нові можливості для вираження себе та своєї свободи. 

Про відродження корсетів традиційно розповідаємо в нашій рубриці про легендарні речі всіх часів.

Vivienne Westwood FW 1990

Історично до XX століття корсети відігравали роль жіночої спідньої білизни, яка слугувала для фіксування талії та підняття грудей. Тоді подібні предмети вважалися лише знаряддям, яке деформує тіло, створюючи пісочний чи будь-який інший силует, що був визнаний ідеалом в кожній епосі. Їх здебільшого виготовляли із жорстких матеріалів та стрижнів з китового вуса, які зберігали форму та повністю утримували фігуру. Доповнювали тодішні моделі тугі шнурівки.

У 20-х роках Коко Шанель остаточно звільнила жінок від корсетів, що сковували рухи, і подарувала їм нову свободу, запропонувавши легкі та вільні дизайни. До 1987-го цей елемент гардероба практично не використовувався, аж поки до нього не підійшла зі своїм баченням Вів’єн Вествуд. 

Vivienne Westwood FW 1994

Vivienne Westwood FW 1995

Дизайнерка завжди приділяла багато уваги історії та відродженню визначних для окремих періодів речей. «Коли ви досліджуєте минуле, ви потрапляєте в майбутнє», — неодноразово повторювала Вествуд. Так, модельєрка почала аналізувати попередні епохи та інтерпретувати моду тих часів на свій сучасний лад. 

У 1987 році у Лондоні Вів’єн презентувала колекцію Harris Tweed. У ній дизайнерка вперше показала витвір, який в наступні роки стане одним із найзнаковіших предметів її бренду. Корсет, натхнений XVIII століттям і представлений у вигляді самостійного верху, отримав назву Stature of Liberty (буквально — «статура свободи»). Його дизайн відсилав до традиційних варіантів з минулого, зображуючи кілька панелей, з’єднаних китовим вусом. Однак Вествуд модернізувала корсет, додавши до нього застібку замість вже застарілої шнурівки. Так, перед поціновувачами моди постала жіночна й дещо провокаційна модель, яка хоч і повторювала варіанти з минулого, однак не обмежувала тих, хто її носить.

Vivienne Westwood SS 1991

Утім не цей дизайн Вів’єн найбільше запам’ятався модній спільноті. У 1990 році дизайнерка випустила лінійку «Портрет», до якої додала корсет, прикрашений роботами французького художника доби рококо Франсуа Буше. 

«Існує зв`язок між мистецтвом і модою. Я не могла б нічого створити, якби не дивилася на мистецтво», — ділилася Вествуд.

Зокрема, модельєрка обрала для свого знаменитого корсета Stature of Liberty картину Буше «Дафніс і Хлоя», написану у 1743 році. На ній напівоголені чоловік та жінка лежать в оточенні овець на фоні мальовничого пейзажу. Таким чином Вів’єн знову продовжила грати з сексуальністю та розкутістю, чого додали й моделі, які дефілюючи цілувалися. Корсети Vivienne Westwood із зображеннями робіт Буше настільки закарбувалися в історії моди, що зараз за них готові змагатися чимало колекціонерів. 

Vivienne Westwood SS 1991

Згодом у кожній наступній колекції Vivienne Westwood аж дотепер з’являлося безліч різних варіацій корсетів. З написами, малюнками картин, картатими принтами чи більш мінімалістичні — після себе дизайнерка залишила велику спадщину й подарувала світові моди ще один дизайн, який не втрачатиме актуальності з роками. 

Vivienne Westwood FW21

Vivienne Westwood FW22


Реклама

Читайте також
Популярні матеріали