Подорож до далеких галактик: космічний сюрреалізм у новій кутюрній колекції Schiaparelli

Позаземна мода

 

Schiaparelli по праву носить звання «найсюрреалістичнішого та найфантазійнішого» модного будинку. Нова кутюрна колекція бренду наповнена позаземними конструкціями, які переносять нас до іншої реальності, де бути оригінальним і креативним — це обов’язкове правило.

«У французькій мові це слово означає, що, коли ви їдете урвищем, й у вас раптово виникає бажання зійти з дороги. Це називається "поклик порожнечі", — сказав креативний директор марки Деніел Розберрі напередодні показу. Французькою це називається l’appel du vide, але це звучить не так безнадійно, як здається. Це нав’язлива думка, що підтверджує наше прагнення жити. «Порожнеча — це відсутність цієї реальності», — додав дизайнер.

Instagram: @schiaparelli

Оскільки у світі вже тривалий час вирує штам омікрону, Розберрі втік до світу кіно, наповненого космічними пейзажами: «Дюна», «Прометей», «Інтерстеллар», «Прибуття». За часів космічних проривів, місій на Марс та метавсесвіту — що більш-менш відповідає тому ж ескапізму — дизайнер не сам у прагненні зазирнути до далеких галактик. Це бажання було природним і для засновниці бренду Ельзи Скіапареллі, у якої сюрреалізм іде пліч-о-пліч з екзистенціалізмом. «Ми продовжували називати нашу нову колекцію "Планета Скіапареллі": я хотів зробити щось зовсім не схоже ні на що інше», — говорить Розберрі.

Instagram: @schiaparelli

Розберрі реалізував своє бачення у виробах, створених на основі образів із науково-популярних фільмів та літератури про далекі галактики та позаземне життя. У буквальному сенсі сатурніанські латунні кільця оберталися навколо чорного корсета, розшитого квітами з жакарду, й оточували бюстьє із позолоченого металу. Чого тільки не було в колекції: і крислаті капелюхи з золотим мозком, і сумки у вигляді голови моделі Меггі Маурер, і сумки-комоди з очима, і босоніжки, які нагадували лапи чудовиськ, і золоті скульптури, і залізні корсети, і топи з обручами і не тільки. Попри велику кількість різноманітних дивних деталей, у виборі кольорової гами Розберрі обмежився лише чорним, золотим і білим.


Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Найважливіші продукти на сніданок, якщо обід та вечеря не...


Читайте також
Популярні матеріали