OLIZ випустив колекцію хусток із зображеннями картин Тараса Шевченка

На честь 210-річчя видатного поета та художника

Український бренд OLIZ, який першим в Україні започаткував створення артхусток, перевипустив свою знамениту колекцію із зображеннями картин Тараса Шевченка. Лінійка була розроблена три роки тому спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка, і тоді колекція була випущена невеликим тиражем. Тому цього року, з огляду на її унікальність та затребуваність, напередодні 210-річчя з дня народження Шевченка бренд вирішив перевипустити хустки, щоб привернути більше уваги до художнього таланту митця.

До лімітованої колекції «Шевченко» увійшло п’ять шовкових хусток, кожна з яких створена у двох розмірах: 65x65 см та 100x100 см. За словами засновниці бренду OLIZ Христини Оліярник, лінійка розроблена для того, щоб нагадати: Тарас Шевченко був не тільки чудовим поетом, але й надзвичайно талановитим і самобутнім художником.

«Зі школи ми звикли до того, що Шевченко — геніальний поет. Але цікаво, що у дитинстві він мріяв бути художником і зрештою, завдяки своєму таланту і наполегливості, став мультижанровим митцем, який працював в абсолютно різних техніках. Він створював ілюстрації, гравюри, офорти, акварелі та сепії. На наше щастя, більшість його художньої спадщини зберігається саме в Національному музеї Шевченка у Києві, разом з яким ми створили цю колекцію, — розповідає Христина Оліярник. — Нам хочеться, щоб якомога більше людей знали про цей талант Шевченка, і, можливо, завдяки нашим хусткам хтось вирішить найближчими вихідними сходити до музею чи просто більше почитати про творчість поета».

Однією з найяскравіших робіт колекції є шовкова хустина «Циганка-ворожка». Вона створена за однією з найбільш впізнаваних картин Шевченка, на якій відтворена сцена ворожіння на долоні. На цьому полотні юна дівчина зображена в такому ж українському одязі, у який художник згодом вбере героїню іншої не менш відомої картини — Катерину.


На хустці, створеній за мотивами роботи «В Україні, 1845», відтворено українську хату, намальовану Шевченком під час мандрівки Україною. В OLIZ вважають, що ця картина має зараз особливе значення, адже як двісті років тому для Шевченка, так і зараз для нас традиційна українська хата є символом рідного дому та місця сили. І якими б світами не розкидало українців сьогодні, кожен глибоко в собі береже дім, який змушений був покинути.


На хустині «Натурниця» відтворено знамениту однойменну роботу, яку Шевченко створив в 1840 році. Перейнявши популярний у європейському мистецтві сюжет з напівоголеною жінкою в інтер’єрі, український митець позначив його своєю особливою манерою нанесення фарб із вишуканою грою світлотіні, багатством колірних поєднань, через яке проявляється тонке відчуття натури художником.


«Казашка» — це картина, яку Шевченко написав під час свого десятирічного заслання. Робота вражає магічною грою світла й тіні, що створює у глядача ефект присутності. На шовковій хустині монохромна композиція у холодних відтінках оздоблена рамою бірюзового кольору, що символізує чистоту та зцілення.


Також до лімітованої колекції увійшла одна хустина, на якій відтворено легендарний вірш «Садок вишневий коло хати». Шевченко написав його у травні 1847 року, перебуваючи далеко від дому — за ґратами у петербурзькому казематі. В OLIZ вважають, що хустка з такими знайомими з дитинства словами завжди зігріватиме серце кожного українця, де б він чи вона не перебували. Особливістю хустини є те, що на шовк перенесено рядки, написані Шевченком власноруч, разом із його підписом.


Ознайомитися з колекцією детально можна на сайті oliz.com.ua.

Дізнатися більше про Національний музей Тараса Шевченка можна на сайті mshevchenko.org.ua.


Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали