Космос в моді: 3 дизайнери, які дали старт космічному «буму» на подіумах

Космічна ера

Тема незвіданого поза нашою планетою почала захоплювати світ ще задовго до першого польоту людини в космос. Важливим поштовхом до зростання інтересу стала поява науково-фантастичної літератури у кінці 19 — на початку 20 століття. А після 1961 року, коли космос було підкорено, фанатична цікавість до теми сягнула свого апогею — тоді космічною темою зацікавилися не лише науковці, а й творча індустрія, зокрема, модна. В Міжнародний день польоту людини в космос згадуємо дизайнерів, які дали старт космічному «буму» на подіумах.

Андре Курреж

Французький дизайнер, учень Крістобаля Баленсіаги Андре Курреж увійшов в історію не лише винаходом спідниці міні, а й своєю фанатичною любов`ю до футуризму та космосу. Так, у 1964 році Курреж випустив колекцію під назвою «Космічна ера» (Space Age). До неї увійшло безліч ноу-хау дизайнера: капелюшок-каска (в такому пізніше Одрі Хепберн з`явилася у фільмі «Як украсти мільйон»), сукні з пластику, незвичайні окуляри з прорізами, білі черевики з латексу на пласкому ходу і не тільки.

Фото: Icon-Icon

На диво, епатажні речі зі складним дизайном, створені для вигаданої дизайнером «місячної дівчини», тоді не залишилися лише на подіумі, а перекочували у гардероби модниць і стали знаковими для свого часу.

Фото: Icon-Icon

П`єр Карден

Темою космосу захоплювався і П`єр Карден, який у 1964 році презентував колекцію «Космічний корпус» (Cosmocoprs). Це були роздуми дизайнера на тему того, як одягатимуться люди в космосі. Він надав перевагу чітким геометричним формам, срібній тканині, пластику та помітним металічним елементам.

В колекції можна було побачити широкі плащі з ременем і куртки на блискавці для чоловіків, комбінезони унісекс, вигадливі аксесуари й не тільки. В 1970 році Карден розробив дизайн космічних скафандрів для NASA.

Пако Рабан

Космос залишався одним із лейтмотивів творчості Пако Рабана упродовж усієї його кар`єри. Захоплення космосом знайшло своє відображення у неймовірних скульптурних костюмах та вбраннях з незвичайних матеріалів. У своїй першій колекції «12 непридатних до носіння суконь із сучасних матеріалів» (12 Unwearable Dresses in Contemporary Materials), представленій у 1966 році, дизайнер презентував вбрання із пластику, скла, алюмінію і полівінілхлориду.

Фото: pacorabanne.com

Після цього футуристична лихоманка у суспільстві досягла свого піка. У 1968 році дизайнер створив вбрання для фантастичного фільму «Барбарелла» з Джейн Фондою в головній ролі. Ще одним знаковим космічним образом Рабана стала сукня з колекції 1996 року, яка складалася з силіконових трубок, що імітували кільця Плутона.

Не менше захоплення тема космосу викликала і після 60-х. Відголос космічної ери можна побачити в показах Chanel, Dolce & Gabbana, Christopher Kane, Balenciaga, Paco Rabanne, Givenchy, Iris van Herpen, Thierry Mugler і не тільки. Дивимося і надихаємося.

Paco Rabanne

Iris van Herpen

Chanel

Gareth Pugh

Dior

Alexander McQueen

Hussein Chalayan

Louis Vuitton

Thierry Mugler

Dolce & Gabbana


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Анджеліна Джолі вперше за три роки вийшла на червону доріжку в...


Читайте також
Популярні матеріали