Дайджест року: згадуємо головні події світу моди у 2024-му

Коротко про основне

Коли, як не наприкінці року, підбивати підсумки та аналізувати головні події, які відбулися за останні місяці. Довгоочікуваний Український тиждень моди, який врешті повернувся до Києва, масові зміни в керівництві світових брендів, червоні доріжки з найекстравагантнішими образами, а також вбрання від українських брендів, що додали до своїх гардеробів культові знаменитості, — пропонуємо разом з нами пригадати всі найзахопливіші моменти, які модна індустрія пережила у 2024-му. 

Український тиждень моди

Цього вересня у вітчизняній fashion-індустрії відбулася, без перебільшення, історична подія — повернення Українського тижня моди до Києва після майже трьох років паузи внаслідок повномасштабної війни. І хоч команда UFW упродовж цього часу проводила міжнародні сезони на подіумах партнерів в усьому світі, українцям неабияк не вистачало улюбленого модного заходу.

Спільна заява найвпливовіших представників української fashion-індустрії до міжнародної спільноти

Протягом чотирьох днів ми ставали свідками захопливих перформансів від українських дизайнерів. Так, бренд GUNIA Project перетворив показ на театралізоване дійство, продемонструвавши унікальні народні традиції та обрядові ритуали, the COAT масштабним шоу відсвяткував своє 10-річчя, а FROLOV разом із режисером Іваном Уривським влаштував грандіозну містичну виставу Ivasyk, поставивши нову планку для дизайнерів. 

GUNIA Project

Безперечно, тема війни та страшної реальності, у якій всі ми щодня живемо, відбивалася в кожній події у межах UFW. Перед усіма показами команда Тижня моди вшановувала полеглих героїв хвилиною мовчання, а в день масштабного обстрілу дизайнерка Надя Дзяк вийшла на подіум зі стягом, на якому був напис «Полтава». 

Щоб згадати, чим нам запам’ятався весняно-літній сезон UFW, — читайте підсумки події в нашому матеріалі.

Надя Дзяк

Окрім цього, уже в новому році, з 14 по 17 лютого, відбудеться Ukrainian Fashion Week FW 2025/26. У межах події свої нові лінійки представлять понад 40 українських брендів. 

Кадрові зміни в Будинках моди

Стільки кадрових змін всередині Модних будинків, скільки сталося за 2024 рік, індустрія не бачила, певно, ніколи. Щоб допомогти вам остаточно розібратися, які дизайнери полишили свої посади, а які прийшли їм на заміну, ми зібрали для вас невелику шпаргалку.

У березні Дріс Ван Нотен оголосив про відхід від свого однойменного бренду, передавши справи Джуліану Клаузнеру. Тим часом у Valentino також відбулися зміни: П’єрпаоло Піччолі покинув посаду креативного директора, поступившись місцем Алессандро Мікеле, відомому своїм тріумфом у Gucci.

Алессандро Мікеле. Ph: Fabio Lovino

Червень став переломним для Chanel: Віржині Віар, яка очолювала бренд після смерті Карла Лагерфельда, пішла у відставку. Її замінив Матьє Блазі, який до цього працював у Bottega Veneta. Натомість новою креативною директоркою останнього стала Луїза Троттер.

Віржині Віар в об`єктиві Карла Лагерфельда

Maison Margiela також не залишився осторонь кадрових перестановок. Після десяти років співпраці з брендом Джон Гальяно закінчив свою історію в домі.

Окрім цього, не менш резонансними стали й інші відставки: Кім Джонс покинув Fendi, Сара Бертон — Alexander McQueen (перейшовши згодом до Givenchy), а Еді Сліман попрощався з Celine, передавши бренд у руки Майкла Райдера.

Червоні доріжки престижних церемоній і фестивалів

За ці 12 місяців ми віртуально побували на великій кількості червоних доріжок. Почався рік традиційно з церемоній вручення нагород «Золотий глобус», «Ґреммі», BAFTA та «Оскар», згодом наші погляди прикували Met Gala та Каннський кінофестиваль, тоді ж як влітку ми зачарувалися хідником у Венеції.

На кожній з цих подій знаменитості демонстрували свої вишукані, екстравагантні й інколи надзвичайно химерні образи. Зокрема, одним із головних фаворитів зірок стали сукні з лелітками та іншими сяйливими деталями. На «Золотому глобусі» у подібній моделі постала Марго Роббі, на «Оскарі» — Аня Тейлор-Джой, а на «Еммі» — Дженніфер Еністон. Також не обійшлося й без захоплення класикою — чорно-білим вбранням. На образах у такому стилі зупинилися Тейлор Свіфт, Кері Малліган і Ніколь Кідман. Якщо ж говорити про більш неординарні моделі, на хіднику Met Gala особливо запам’яталася «пісочна» сукня співачки Tyla, презентована у вигляді силуетної гіпсової конструкції. Більше образів, які нас вразили у 2024 році, ми розібрали в цій добірці. 

Марго Роббі

Кері Малліган

Аня Тейлор-Джой

Tyla

Окрім творінь світових дизайнерів, на червоних доріжках ми помітили й чимало суконь та костюмів від українських дизайнерів. Так, на Каннському кінофестивалі Леоні Ганне постала у вбранні від Milla Nova, Роуз Бертрам — у WONÀ Concept, а б`юті-інфлюенсерка Даніель Маркан — у FROLOV. Натомість на хіднику «Оскара» Лія Льюїс з’явилася у сукні Lever Couture, Тіффані Сміт — у J’amemme, а український режисер Мстислав Чернов вийшов на сцену за своєю статуеткою в чорному костюмі INDPOSHIV з написом «Свобода» на підкладці піджака.

Лія Льюїс у Lever Couture

Тіффані Сміт у J’amemme

Мстислав Чернов в INDPOSHIV

Світові знаменитості в українських брендах

У 2024 році світові знаменитості продовжили обирати одяг Made in Ukraine. Для одного зі своїх виступів Леді Гага вдягнула рожеву сукню з пір’ям від SANTA, Гайді Клум під час Каннського кінофестивалю зупинилася на асиметричному персиковому вбранні Lever Couture, а Леоні Ганне заручилася в білій сукні від BALYKINA.

Гайді Клум

Леді Гага

Леоні Ганне

Серед поціновувачок українських брендів вкотре опинилася й Сабріна Карпентер — одна з головних зірок цього року. Її гардероб поповнився новою моделлю корсетної сукні від FROLOV. 

Сабріна Карпентер

Не оминули знаменитості й аксесуари українського виробництва. Зокрема, головними уборами Ruslan Baginskiy тепер володіють Мадонна, Ріанна та герої серіалу «Емілі в Парижі».

Ріанна

Найгучніші колаборації 

Цей рік прославився не лише масовими кадровими змінами всередині брендів, а й масштабними колабораціями, які приємно здивували авдиторію. 

Кейт Мосс представила свою дебютну лінійку для ZARA, до якої увійшли 40 предметів гардероба, натхнених позачасовою модою 90-х, її мінімалізмом і нотками богемного шику. Головна ідея, яку вкладала модель, — створити «ідеальну капсулу для вечірок — вироби, які виглядатимуть шикарними без зусиль». 

Вікторія Бекхем вирішила об’єднатися з іспанським брендом Mango і до його 40-ї річниці представила колекцію позачасового одягу. На створення капсули дизайнерку надихнув фільм «Басейн» Жака Дере, що став своєрідною класикою французького кінематографа. 

Серед українських брендів також не обійшлося без гучних колаборацій. Бренд Anna October випустив спільну колекцію з американським J.Crew, а KSENIASCHNAIDER — з adidas Originals.

 



Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


«Резерв+», «Армія+» та Delta: Катерина Черногоренко про...


Читайте також
Популярні матеріали