7 колекцій з Тижня моди в Лондоні, на які варто звернути увагу

Від натхнення вікторіанською епохою до дослідження природи монстрів

Після Нью-Йоркського тижня моди ми перенеслися до Лондону, де весь минулий тиждень дизайнери демонстрували свої нові лінійки. Цей рік для London Fashion Week виявився особливим, оскільки він ознаменував 40-ву річницю заходу. За ці десятиліття подія відчинила двері до модної індустрії чималій кількості брендів — від Vivienne Westwood до Burberry, який так полюбляла королева Єлизавета II.

У новому сезоні ми також помітили безліч цікавих колекцій: дослідження людської природи й природи монстрів у 16Arlington, гротескну повсякденність у JW Anderson, британську класику в Burberry та дитячі спогади про український Крим у FROLOV.

Ми зібрали 7 лінійок, представлених на Лондонському тижні моди, які вам точно варто побачити.

Harris Reed 

London Fashion Week відкрив бренд Harris Reed, презентувавши лінійку ready-to-wear, яка, втім, більше скидалася на кутюрну. Сама колекція була натхнена вікторіанською епохою та паперовими ляльками, одяг для яких доводилося вирізати. На цей раз бренд відійшов від монохромності та зробив акцент на кольорах і принтах. У пригоді дизайнерові Гаррісу Ріду стали шпалери на тканинній основі, а для створення самих візерунків він почерпнув ідеї у настінних принтах вікторіанської доби. Вишивка, яку ми можемо помітити на вбранні моделей, створювалася вручну, що зайняло близько пів року. Цей процес виготовлення колекції з частин шпалер, складання тканин, а потім клопітка робота з розшиттям дещо нагадують нам одягання ляльок у дитинстві. 

Erdem 

Ердем Мораліоглу провів глибоке дослідження життя, кар’єри та стилю видатної оперної співачки XX століття Марії Каллас, що й відобразив у своїй новій осінньо-зимовій колекції. Гардероб зірки та окремі періоди з її історії стали справжнім натхненням для дизайнера. Ми роздивилися велике розмаїття силуетів, форм, кольорів, принтів і текстур: на подіумі домінували сукні з квітковими візерунками, пальта з хутром і пір’ям і шовкові костюми.

Показ проходив у Британському музеї поблизу грецьких статуй. Цим дизайнер хотів особливо підкреслити походження співачки, якою надихався під час виготовлення лінійки.

16Arlington

«Що робить монстра монстром? Фізичне дивацтво? Жага крові? Або це щось інше, не людське, щось жалюгідне, неприродне? Чудовиськом народжуються чи у нього перетворюються?» — розмірковує дизайнер Марко Капальдо в нотатках до шоу осінньо-зимової колекції. 

Надихався модельєр роботами лондонського художника Чарлі Фокса, а особливо його виставкою My Head is a Haunted House, і зобразив цю «красу жахливого» у новій лінійці. Легкі напівпрозорі тканини, які різко контрастують з об’ємними хутряними шубами, светрами, обв’язаними навколо шиї, та анімалістичним принтом, що домінував на речах, стали головними відображеннями дослідження людської природи й сутності монстрів. 

Simone Rocha

Нещодавно ми вже мали змогу помилуватися кутюрною колекцією Jean Paul Gaultier Сімон Роша, яку вона представила на Паризькому тижні високої моди. Тепер же ірландська дизайнерка повернулася до Лондону, аби презентувати осінньо-зимову лінійку власного бренду, що стала останньою частиною триптиха цьогорічних колекцій Сімон Роша, про які, за її словами, вона завжди думала невідривно одна від одної: від spring-summer 2024 і до Jean Paul Gaultier Couture й тепер fall-winter 2024/25. 

Під час створення нової колекції, показ якої пройшов у церкві Святого Варфоломія, дизайнерка надихалася траурною сукнею королеви Вікторії, яку та одягнула після смерті її чоловіка Альберта. Це надало настрій усій лінійці, яка тепер грала не романтичними нотами, а похмурістю й темними відтінками. Однак, попри таку атмосферу, колекція все одно зачарувала прозорими тканинами, об’ємними елементами квітів, уже звичними для нас бантами й хутряними вставками на легких сукнях.

JW Anderson

Надихнувшись ситкомом від BBC під назвою Last of the Summer Wine, який зображує життя трьох чоловіків похилого віку з Йоркширу, дизайнер Джонатан Андерсон відтворив «гротескну повсякденність у гротескних викривленнях і пропорціях».

Запросивши гостей шоу до лондонського спортзалу Seymour Leisure Centre, модельєр продемонстрував трикотажні сукні, твідові жилетки й сарафани та гіпероб’ємні пальта. З особливих деталей можна відзначити вузлуваті фактури, прозорі тканини, сиві перуки та домашні капці на моделях.

Burberry

Шоу цього бренду, особливою шанувальницею якого була покійна королева Єлизавета II, гості Лондонського тижня моди, певно, очікували найбільше. У новій лінійці Burberry Деніел Лі переосмислив британську класику, урізноманітнивши її новими відтінками й формами. Традиційно говорячи про натхнення дизайнерів, можемо здогадатися, що ідеї для створення колекції модельєр Burberry черпав в унікальній красі природи Англії — зокрема, ми помічаємо це в різних відтінках зеленого й коричневого. Не зраджуючи собі, бренд представив картаті пальта й брючні костюми, дублянки з хутряними вставками, шкіряні спідниці максі, тренчі з високою горловиною й довгі текстурні сукні.

FROLOV

Не можемо не відзначити на Тижні моди в Лондоні й нашу гордість — український бренд FROLOV. На подіумі в столиці Великої Британії «ожили» спогади дизайнера про дитинство, яке він провів на Кримському півострові: дорогу до Севастополя в бордових шкіряних купе Укрзалізниці, пляжну моду, яку демонстрували продавчині кукурудзи та морозива, кримське надвечір’я та градієнтну засмагу на людських тілах. Усі ці деталі Іван Фролов переніс до нової колекції, відобразивши їх у кольорах, тканинах, силуетах і принтах.


Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали