5 фактів про дизайнера Тьєррі Мюглера та його бренд Mugler

Позаземна сексуальна провокація

Чому бренд Mugler сьогодні актуальний? На це питання відповісти просто: спадщина Мюглера пов’язана з інноваціями та творчістю, а ще переважно — зі свободою. Прогресивний дизайнер творив вільно, занурювався у світ фантазій із головою та руйнував загальноприйняті канони. Навіть Александр Макквін одного разу сказав, що Мюглер мав величезний вплив на його роботи. 23 січня 2022 року, великого дизайнера не стало. Він помер у віці 73 років. На честь легендарного модельєра ми вирішили розповісти вам, за що він та його бренд так подобалися модній публіці.

Мюглер професійно займався танцями

Займаючись танцями з раннього віку, у 14 років Тьєррі Мюглер став танцюристом балету Рейнської національної опери у Страсбурзі. Паралельно свої навички у мистецтві він розвивав у Страсбурзькій школі декоративного мистецтва, яка й породила у ньому бажання розробляти дизайн одягу.

Його вчителем був легендарний Аззедин Алайя

У 20 років Мюглер переїхав до Парижу, де спроєктував бутик Gudule. За два роки він влаштувався позаштатним дизайнером у кілька Будинків моди в Парижі, Лондоні, Мілані та Барселоні. В 1973-му Мюглер запустив свою першу лінію одягу під назвою Café de Paris. Аззедин Алайя підтримав юнака і допомагав у створенні його робіт, працюючи з ним до кінця 70-х.

Він став першим дизайнером, який провів віртуальний показ мод

1974-го Мюглер створив свій власний бренд, а вже 1978-го відкрив свій перший бутик у Парижі, де представив унікальну чоловічу колекцію. Протягом наступних двох років відкрилося ще більше бутиків. У 1998 році Тьєррі став першим дизайнером, який створив віртуальний показ мод на комп’ютері.

Парфуми від Mugler стали фішкою бренду

Варто відзначити досягнення бренду не лише у дизайні одягу, а й у парфумерії. 90-ті стали хлібною декадою для марки, і 1992 року Мюглер випускає парфум під назвою Angel. Його вважали революційним через надмірно сексуальні та солодкі ноти, тоді як на ринку панував унісекс. Примітно, що аромат не містить жодної квіткової ноти. Таким чином дизайнер хотів відтворити аромат випічки своєї матері. Angel вийшов у флаконі у формі блакитної зірки, що вразило публіку, адже до Мюглера так не робив ніхто. Аромат став феноменом і навіть спромігся потіснити знаменитий Chanel №5.

1997 року в магазинах бренду з’являється перший чоловічий аромат A*MEN. 2005 року дизайнер відкриває Thierry Mugler Perfume Workshops з метою навчати ремеслу парфумерії. У 2007 році Mugler випустив колекцію ще з п’яти ароматів, ґрунтуючись на ідеї «парфумерного обману».

Провокація та ставка на шоу

Починаючи знайомитись з одягом Mugler, варто запам’ятати три слова, які чітко описують дизайн цього бренду: позаземна сексуальна провокація. Легендарний Будинок Тьєррі Мюглера можна порівняти з чимось на межі між модою та міфом. Опорою естетики Mugler можна вважати сексуальний фетиш, а його моделі часто нагадують домінатрікс — через лаковані ботфорти і скульптурні корсети. Серед найвідоміших творінь бренду — яскраво-червоний ковбойський костюм, що складається з капелюха, корсета, чапів та бюстьє, натхненого стилем автопрому США 50-х років. Мюглер часто шив відвертий одяг зі шкіри та гуми. Понад два десятиліття Мюглер панував в індустрії, ставши революціонером, котрий кинув виклик буржуазному суспільству з його блиском і пишнотою.

Alan Strutt, Yasmin Le Bon (Londres, 1997)

«Я завжди був зачарований найкрасивішою твариною на землі — людиною», — сказав якось Мюглер.

Це захоплення привело його до створення одягу, що перетворює своїх власниць на футуристичних фатальних жінок, суперздатністю яких були спокуса та впевненість у собі. Його покази були більше схожі на театральні вистави ще до того, як це стало фішкою Александра Макквіна чи Вів’єн Вествуд.

 


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв з буряка


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали