«ГЛАВНОЕ ― ПРАВИЛЬНО ОПРЕДЕЛИТЬ ДЛЯ СЕБЯ, ЧТО...

«ЗАБУДЬТЕ ПРО ВЫГОРАНИЕ И НАЧИНАЙТЕ ЖИТЬ НА...

«НЕ ГОВОРИТЕ О СВОИХ ПЛАНАХ ЛЮДЯМ, УДИВЛЯЙТЕ ИХ...

ЗА КУЛИСАМИ МОДНОГО ПОКАЗА BEVZA FW 19-20 НА NEW...

В СЕТИ ОБСУЖДАЮТ СХОДСТВО ПОМОЛВОЧНЫХ КОЛЕЦ...

Як це було: компанія Лореаль Україна нагородила молодих науковиць

У рамках першої премії  «Для жінок у науці»

Рейтинг статьи / 0
0 5 0

Українська премія є частиною глобальної програми Лореаль – Юнеско «Для жінок у науці» й реалізовується в Україні вперше. Мета премії – підтримати й відзначити талановитих жінок-науковців, а також заохотити жінок обирати наукові професії та допомагати у їхній кар'єрі.

Основні критерії учасниць – громадянки України, віком від 18 до 40 років, наявність наукового ступеня і публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus і/або Web of Science, та соціальна активність задля популяризації науки.

За майже три місяці було отримано 255 заявок від учасниць відбору та науковиць з 35 міст України. Серед найпопулярніших сфер наукових знань, які представляли кандидатки – фізика, хімія, математика, біологія, інформаційні технології, медицина, економіка та інші.

Наступним етапом програми був відбір поважними членами журі десяти учасниць, результати якого було оголошено сьомого вересня. Всіх десятьох фіналісток згодом запросили для проходження фінальної усної співбесіди.

Трійку лауреаток оголосили 30-го листопада на офіційній церемонії Лореаль – Юнеско «Для жінок у науці». Кожна з трьох переможниць отримала сертифікат на грошову премію в розмірі 120 000 гривень (після відрахування обов’язкових платежів і зборів), яку вони можуть використати на власний розсуд.

Переможницями, які отримали грошовий приз стали:

  • Наталія Щербань, кандидатка хімічних наук, старша наукова співробітниця Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України; 
  • Олена Ванєєва, кандидатка фізико-математичних наук, старша наукова співробітниця Інституту математики НАН України; 
  • Марія Байляк, кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.