Зона відповідальності: благодійні ініціативи на підтримку України

Проєкти, про які варто дізнатись

Війна продовжується, випробовуючи українців на стійкість та силу. Поки українські воїни боронять кожен сантиметр України, в тилу її громадяни мають допомогати захисникам та одне одному.

Ми не припиняємо розповідати про тих, хто збирає кошти на українську армію, допомагає постраждалим від війни чи надає моральну підтримку тим, кому вона необхідна.

Художній аукціон від БФ «Сучасна Україна» і українського художника-мураліста Володимира Манжосома Waone

Роботи Waone прикрашають вулиці міст в багатьох країнах світу, від США та Мексики, до Марокко і Азорських островів.    

На аукціоні виставлено принт «Час змін 3: перемога» — фотокопію однойменного муралу Володимира Манжоса Waone, підписану Головнокомандувачем Збройних сил України, генералом Валерієм Залужним.

Мета аукціону — придбання п`яти унікальних дронів українського виробництва, що є авторською розробкою інженерів та волонтерів підрозділу сил спеціальних операцій «Ірпінь». Їх технічні особливості дозволяють вражати ворога на відстані від 10 до 20 кілометрів. Дрон дозволяє нести на собі кумулятивний, термобаричний, або комбінований тип заряду та швидкий у виготовленні. На збір одного дрона йде трохи більше 4 годин.

Переможець аукціону зможе отримати принт «Час змін 3: перемога» в будь-якому куточку світу протягом тижня з моменту проведення оплати заявленої в ході аукціону фінальної суми.  

Долучитися до аукціону можна за посиланням

Збір для допомоги «котикам»

Благодійний Фонд Сергія Притули та UAnimals розпочали спільний збір для допомоги «котикам» у ЗСУ та котикам у притулках. Долучатися до нього можна за посиланням.

70% зібраних грошей фонд Сергія Притули спрямує на купівлю причіпних автобудинків для екіпажів мобільних вогневих груп: зі спальними місцями, мінікухнею, душовою та санвузлом. Вони легко транспортуються та можуть бути розміщені неподалік від місця чергування мобільних вогневих груп сил протиповітряної оборони.

30% від суми збору UAnimals спрямує на відбудову притулків, що постраждали від російських обстрілів. Із початку повномасштабної війни руйнувань зазнали понад 20 притулків і реабілітаційних центрів у різних областях України. Їхня відбудова дозволить врятувати життя десятків тисяч тварин. 

Благодійна кампанія «Нагодуй корівку»

Гастротуристичний проєкт «Дороги гурманів» та національна книжкова платформа Yakaboo розпочали благодійну кампанію «Нагодуй корівку». Мета ініціативи — підтримати ферму «Пані Юпітер», яка постраждала під час окупації військами РФ.

Фермерське господарство «Пані Юпітер» розташоване у селі Хотімля на сході Харківської області. У 2021 році ферма стала складовою маршруту у проєкті «Дороги гурманів», який запустила дорожньо-будівельна група компаній RDS до 30-річчя Незалежності України.

На початку повномасштабного вторгнення «Пані Юпітер» потрапила під окупацію військ РФ. Попри обстріли, відсутність зв`язку та електроенергії, люди на фермі продовжували працювати та забезпечували продуктами односельців — так допомогли їм вижити в надзвичайно складних умовах. 

10 вересня 2022 року село Хотімля було звільнено ЗСУ від російської орди. Ферма вистояла, але зазнає проблем. Власникам вдалося зберегти майже 500 корів, проте тварини худі й змучені.

«Заготовити сіно під час окупації ми не змогли. Зараз придбати корм нереально. Водії відмовляються їхати в Хотімлю. Мости біля села підірвані, а об’їзд — це суцільне бездоріжжя. До того ж небезпечно через обстріли», — зазначає  співвласниця ферми «Пані Юпітер» Наталія Коваль. 

Підтримати господарство відгукнулась команда проєкту «Дороги гурманів» та Yakaboo. Вони ініціювали створення електронної версії гастрогіда «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України». Кошти від продажу друкованої та електронної версії книги підуть на закупівлю їжі для корівок-рятівниць. 

Ціль благодійної кампанії «Нагодуй корівку» — зібрати 500 000 грн. Підтримати фермерське господарство також можна, надіславши донат у благодійну банку «На корм для корівок»

Повна інформація про ініціативу за посиланням

Благодійна колекція присвячена бригаді НГУ «АЗОВ»

Бренд keep®, фонд Signal та арт директор Бо Яремчук обʼєдналися разом, щоб створити лімітований дроп рюкзаків, присвячений бригаді НГУ «АЗОВ». 

Дроп 4308 — це три рюкзаки, які не можна купити, але можна отримати за донат під час розіграшу на сторінках @signal.fund та @keeppacks в Інстаграм. 

Протягом трьох тижнів команда розіграє по одному виробу (офіційний старт – 20.02.2023, а оголошення третього переможця – 10.03.2023). 1 тиждень — 1 рюкзак. Для участі необхідно зробити внесок у розмірі суми, кратної 500 грн. Всі зібрані кошти акумулюють в Signal Fund, офіційному фонді-партнеру АЗОВ, на закриття потреб бригади.

Лімітована версія ролл-топу має додаткову розгрузку в формі бронежилета, а всередині рюкзака, як і на всіх виробах keep® — маніфест. У дропі 4308 маніфест, присвячений «Азову», написаний авторкою Іриною Виговською.

Деталі за посиланням

Dereville Charity Days

Чернігівський екопарк Dereville запускає благодійну кампанію Dereville Charity Days, аби зібрати необхідні кошти для надання першочергової фінансової допомоги підопічним БФ  «Діти Героїв» та проведе їм безкоштовні екскурсії зонами заповідника.

Під опікою фонду перебувають діти, які втратили одного або обох батьків під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У фонді їм надають різні види допомоги, зокрема фінансову та психологічну: родини отримують 5000 гривень на купівлю найнеобхіднішого, а також проходять психологічну реабілітацію зі спеціалістами.

Благодійники хочуть залучити відвідувачів екопарку до збору 300 тисяч гривень, щоб надати фінансову підтримку 60 родинам, які нещодавно стали під опіку фонду. Також впродовж дії акції для підопічних з Київської та Чернігівської областей влаштовуватимуть безкоштовні екскурсії екопарком, що допоможе їм збалансувати їх внутрішній стан завдяки роботі з кваліфікованими психологами.

GOOD BREAD X Юлія Лункова

Інклюзивна пекарня Good bread from Good people, яка з початку повномасштабної війни призупинила продаж кексів і випікає безкоштовний хліб, відкрила передзамовлення на ексклюзивний лимонний кекс з маком за рецептом інфлюенсерки, PR-фахівця та артдиректорки Юлії Лункової.

Пекарня Good bread, яка навчає та соціалізує людей з ментальною інвалідністю, з початку війни випікає та безкоштовно передає хліб на деокуповані та прифронтові території. Майже на рік пекарня призупинила продажі кексів.

Тепер Good bread повертається до продажів. Першим доступним до замовлення став ексклюзивний лимонний кекс з маком за рецептом Юлії Лункової. Передзамовлення приймають до 1 березня, а у перші дні весни доставлять кекси замовникам. Замовити можна на сайті пекарні.

Раніше Юлія Лункова провела день у пекарні, попрацювала на кожному процесі виготовлення хліба і разом з командою Good bread спекла кекс за власним рецептом. П’ять таких кексів вже розіграли серед тих, хто задонатив на хліб для Харківської області.

З початку війни пекарня Good bread випекла і безкоштовно передала майже 300 000 хлібин на деокуповані та прифронтові території: в Харківську, Донецьку та Херсонську області. Щодня пекарі випікають 1500-2000 хлібин.

Валентинки для військових

З 8 по 12 лютого на київському вокзалі «Укрзалізниця» та Karabas.com нададуть можливість всім бажаючим подякувати нашим захисникам та захисницям патріотичними валентинками. Теплі слова вдячності будуть передані безпосередньо на фронт.

За словами засновника Karabas.com Максима Плахтія, День святого Валентина — лише привід, щоби ще раз підкреслити вдячність та любов українського народу до наших воїнів. Представники «Укрзалізниці» своєю чергою підкреслили, що українські захисники та захисниці зараз як ніколи потребують моральної підтримки.

Шукайте яскравий стенд на київському залізничному вокзалі біля «Фортеці незламності», діліться своїми теплими словами із захисниками з 8 по 12 лютого з 10:00 до 17:00. Уже 13 лютого всі патріотичні валентинки будуть передані волонтерам і потраплять на фронт. 

Благодійний креативний простір для дітей в Одесі

28 січня на –1-му поверсі Impact Hub Odesa відкрився креативний центр для дітей віком від 5 до 12 років з різноманітними майстер-класами, руханками та гуртками, щоб надати дітям безпечний простір для розвитку, а батькам — трохи вільного часу на себе.

Sandbox Kids — це проєкт дизайнерки Юлії Паскаль та адвокатки Інги Кординовської, який має на меті полегшити життя під час воєнних реалій як батькам, так і дітям. Тут батьки можуть за благодійні внески (рекомендований — 100 гривень за годину, хоча підтримати проєкт можна і не знаходячись в Україні, задонативши через посилання) залишати дітей та займатися у цей час своїми справами, не переймаючись безпекою малюків та їхнім дозвіллям. Усі заняття проходять на спеціально обладнаному –1-му поверсі з підключенням до власного генератора. Тобто під час повітряних тривог і блекаутів діти будуть у теплі та безпеці.

Sandbox Kids працює в будні з 9-тої ранку до 19:00. З 9:00 до 15:00 простір відкритий для дошкільнят (оскільки школярі в цей час зайняті на навчанні), вихователі працюють з дітьми, а після 15:00 тут проходять різноманітні майстер-класи під наглядом педагогів. Простір поділений на три зони. Деталі за посиланням

Шелтер для переселенців «Безпечне місце» з тимчасовим житлом і харчуванням у Львові

У львівському хостелі відкрили прихисток для переселенців «Безпечне місце». Там забезпечують тимчасовим житлом і безоплатним харчуванням. 

Отримати тимчасове проживання у «Безпечному місці» можуть внутрішньо переміщені особи, які покинули своє місце проживання через війну та не мають у власності (та/або у будь-кого із членів сім‘ї) житла на підконтрольних Україні територіях.

У шелтері можуть проживати як жінки, так і чоловіки, а також сім’ї з дітьми. Житло надають тимчасово, щонайбільше на 14 днів.

Для загального користування є пральня, сушарка, холодильник, мікрохвильовка й посудомийна машина. Також у шелтері безперебійне електропостання та інтернет. Для тимчасового розміщення потрібно пред‘явити реєстраційну форму ВПО (за наявності) та інші документи, що підтверджують особу. Чоловіки мають пред’явити відривний талон про реєстрацію у центрі роботи з військовозобов’язаними переселенцями або довідку, видану в районній адміністрації представником військового комісаріату. 

Щоб подати заявку на проживання, потрібно зареєструватися за посиланням. Прихисток розташований на вулиці Соломії Крушельницької, 3.

CHER’17 та BigMishka об’єдналися, щоб допомогти дітям українських героїв

Масмаркет-бренд CHER`17 спільно з компанією BigMishki розпочав збір для благодійного фонду «Діти Героїв» на підтримку дітей, що втратили батьків внаслідок російської агресії. 

Напередодні Дня святого Валентина кожен із вас може долучитися до цієї ініціативи та поділитися своєю любов‘ю з тими, хто найбільше цього потребує. 

До 20 лютого включно в усіх магазинах CHER`17 ви зможете придбати плюшевого ведмедика для себе чи для близької людини, а 100% виручених коштів буде перераховано фонду. До того ж ви можете  задонатити будь-яку суму «Дітям Героїв» просто зараз за посиланням.

Варто зазначити, що БФ «Діти Героїв» допомагає дітям, чиї батьки загинули внаслідок війни. Зокрема, надає їм екстрену допомогу, а згодом — довгострокову підтримку кожній дитині до її повноліття. Деталі ініціативи тут

Благодійний продаж NFT-колекції на основі дитячих малюнків

У жовтні 2022 року в Бучанському районі Київської області стартував проєкт «Мінна небезпека» від Червоного Хреста, який очолив Олександр Товстоног. Була набрана і навчена команда волонтерів, основне завдання яких — проводити заняття для людей з ціллю змінювати їхню поведінку щодо вибухонебезпечних предметів. Волонтери почали  працювати в школах трьох міст-героїв — Ірпіні, Бучі й Гостомелі. Так було створено громадський рух «Друзі Патрона» для того, щоб привернути увагу дітей до теми мінної небезпеки.

Для того щоб підняти активність школярів і більше зацікавити їх навчанням, в середині листопада 2022 року організатори запустили конкурс малюнку «Друзі Патрона», де діти малювали вигаданих ними з різних куточків України та з усього світу.

В результаті від п’яти шкіл Бучанського району було отримано 287 малюнків, і до кожного з них ще додавалася своя унікальна міні-історія. Окремо було відібрано та нагороджено 42 школярів, роботи яких здалися найбільш креативними та цікавими. 

Після надходження перших малюнків було створено повноцінну  NFT-колекцію «Друзі Патрона» з ціллю популяризувати рух в Україні та по всьому світу. Разом із професійним художником було зібрано та оцифровано всі роботи. 

В результаті вийшла масштабна NFT-колекція, яка буде складатися з трьох лінійок.  Усього було зібрано 70 малюнків, орієнтовна дата виходу колекції — кінець лютого — початок березня  2023 року. Дізнатись більше про ініціативу можна за посиланням

У Львові збудують житловий комплекс для пацієнтів реабілітаційного центру «НЕЗЛАМНІ»

У Львові обрали переможця Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу та визначили найкращу проєктну пропозицію нового будівництва комплексу багатоквартирних житлових будинків, що стане частиною Національного реабілітаційного центру «НЕЗЛАМНІ» (UNBROKEN). У квартирах проживатимуть сотні українців, які постраждали від війни та проходять реабілітацію. В складі комплексу передбачається створення реабілітаційного та дитячого центрів. Помешкання також зможуть використовуватися для розв`язання житлової проблеми соціально вразливих категорій населення.

За рішенням журі переможцем конкурсу став проєкт авторського колективу міжнародної студії архітектури та урбанізму Drozdov & Partners з Харкова, що після бомбувань міста вимушені були релокуватись до Львова.

Житловий комплекс буде збудований за прогресивною швидкісною prefab-технологією Well-being ConTech, завдяки якій терміни багатоквартирного будівництва скорочуються вдвічі (в порівнянні навіть із сучасними поширеними в Україні та світі технологіями).


Реклама

Популярні матеріали

Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Сміливість та романтичні почуття в новій колекції IVA NEROLLI...


Читайте також
Популярні матеріали