Захистити українське. У Києві презентують новий артпроєкт «Жили-були, живуть і будуть»

Його автором стала творча родина митців-військовослужбовців

Автори проєкту «Жили-були, живуть і будуть» — артдует Vony Razom, створений ще y 2020 році творчою родиною митців-військовослужбовців Ірини iSky та Павла Зайченка. З початку повномасштабного вторгнення подружжя волонтерило, потім вступило до лав ЗСУ. Проте Ірина і Павло мали змогу привернути увагу всього світу до війни в Україні завдяки своєму проєкту «333», в якому представлені 33 світлини українців в образах ляльок-мотанок. Проєкт «333» побачили у Швейцарії, Польщі, Португалії, Японії, Нідерландах. За його результатами було зібрано понад одного мільйона двохсот тисяч гривень на допомогу цивільним та військовим.  

І ось вже презентація нового проєкту. Його мета — відродити українські казки та зібрати гроші на зимові потреби армії. Автори проєкту «Жили-були, живуть і будуть» створили 10 жіночих та чоловічих образів з українських казок. Їм вдалося поєднати автентичний і сучасний український одяг та військову атрибутику, що нагадує: війна з Росією триває. Проєкт не тільки підкреслює збереження української народної спадщини, а й протистоїть наративу російської пропаганди щодо відсутності української народної творчості загалом.

«Казки — це сокровенні моменти батьків і дітей. Це моменти, які вкарбовуються в пам`ять і викликають лише теплі спогади. Читаючи казки, батьки закладають найважливіші життєві цінності. Цим проєктом ми хочемо показати, що українські казки несуть собою фундамент для майбутніх свідомих українців, які знатимуть цінність собі, свосму народові та матимуть гарний естетичний смак без шароварщини», — каже Ipuнa iSky.

Втілили образи персонажів відомі українці, військові медики та волонтери, серед яких співзасновниці руху Veteranka Катерина Приймак та Юлія Кіріллова, актор та волонтер Олексій Суровцев, телеведучий Анатолій Бондаренко та інші.

«Нам важливо було підтримати ініціативу нашої посестри, авторки проєкту Ірини. Ми хочемо, щоб дівчата займалися мистецтвом, ми хочемо мати ресурс на підтримку цього. Крім збереження українських традицій проєкт також є одним із видів реабілітації під час та після війни. Загалом мистецтво — це ще один спосіб протистояти війні», — коментує Катерина Приймак, співзасновниця руху VETERANKA.

Доповненням до фотографій стала книга, яка розкриває героїв казок. Книжки можна буде купити в усіх великих містах України, а зібрані кошти підуть до благодійного фонду руху Veteranka.

Подію підготовлено за підтримки Європейського союзу та Міжнародного фонду «Відродження» у межах спільної ініціативи «Європейське відродження України».

 

Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали