Що потрібно знати про секрети ювелірного мистецтва України? Відповідь ви знайдете на новому вебінарі від modeis.me

Половина прибутку буде спрямована на благодійність

20 жовтня на платформі освітнього проєкту modeis.me, співвласницею якого є fashion-інсайдерка та стилістка Маргарита Мурадова, відбудеться вебінар «Коштовності і ювелірне мистецтво України». Його лекторкою стане фольклористка Ярина Дронь.

Ярина Дронь

«Наша земля неймовірно багата. В буквальному розумінні. Чого тільки варті таємниці скіфських курганів. Вчені-археологи кажуть, що часом розкопки залишають більше запитань, аніж відповідей. І хоча багато поховань були розграбовані ще в давнину, Музей історичних коштовностей в Києві має найбільше у світі зібрання прикрас скіфського золота. Серед них і пектораль з кургану Товста Могила, коштовність, яка не має аналогів у світі. Йдеться про контекст багатств усього людства», — розповідає Ярина.

Лекторка додає, що золотарі Київської Русі володіли передовими техніками ювелірної справи. Вражений їхньою майстерністю, німецький вчений Теофіл у «Трактаті про різні види мистецтва» ставить ювелірів Київської Русі на друге місце після візантійських. 

«Золото, перли, корали, алмази, рубіни, діаманти — розкіш і пишність прикрас української еліти XVII-XVIII століть захоплює! 100-150 років тому прикраси були способом збереження капіталу. Їх берегли та передавали в спадок з покоління в покоління, як сімейну цінність. А вмінням українок комбінувати прикраси з різних матеріалів, кольорів можна зачаровуватися. Що більше знаємо про себе, то більше цінуємо!» — поділилася вона.

Маргарита Мурадова

«Цей вебінар і його тема якнайкраще відображають одну з головних цілей modeis.me зараз — відновлювати картинку минулого і крізь неї проводити нитку до справжнього, до нашої багатої культурної спадщини. Дуже символічно, що саме в межах цього вебінару ми збираємо кошти для організації Repair Together, яка відбудовує зруйновані під час війни домівки українців. Тобто відновлення буде проходити буквально у квадраті, чому ми неймовірно раді», — розповідає Маргарита Мурадова.

50% прибутку від вебінару буде передано українській волонтерській ініціативі Repair Together.

Вебінар буде корисний усім, хто цікавиться модою та історією України, стилістам, художникам костюмів, студентам-фольклористам і fashion-журналістам. Знайти його можна за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Ювелірний дім SOVA презентує святкову колекцію прикрас, натхнену...


Читайте також
Популярні матеріали