«Як звучить світ... Україна»: звуки гуцульського ремесла у музичному тревел-шоу

Колорит українських Карпат

Третій епізод музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна» вийшов 1 березня на каналі «УкрЮтубПроєкт». Це проєкт про особливе звучання міст України від творчого подружжя Наталії і Євгена Синельникових. Мета шоу — передати через музику та окремі звуки унікальність кожного міста. У першому та другому епізодах ведучий і композитор Євген Філатов написав мелодії Чернігова та Одеси. А в цьому випуску глядачі знайомляться з унікальними звуками українських Карпат. 

Гуцульщина є багатим регіоном на різні ремесла. До прикладу, гуцули займаються вівчарством, ткацтвом, сироварінням та лісовим господарством. Вони передають свої знання і вміння наступним поколінням та дуже відповідально і бережно ставляться до того, чим займаються. Ведучий шоу «Як звучить світ… Україна» та композитор Євген Філатов під час зйомок третього епізоду не тільки познайомився з побутом гуцулів, а й записав його звучання. 

Верховинське лісове господарство

Карпатський ліс

Карпатський ліс, безумовно, наш символ та скарб. Тому перше ремесло — це лісництво. Смереки у Верховинських лісах ростуть до 80-100 років. Після цього їх зрубують, щоб дати дорогу молодим деревцям, адже дерева старіють та гниють. Начальник лісгоспу розповів, що на території за рік виростає більше дерев, аніж зрубують. Також цікавим є те, що на зрізання дерева дається три хвилини. Звук карпатської смереки став першим потужним звуком, який передає колорит Карпат.  

Вівчарство

З самого ранку вівчарі ведуть свої отари на полонину. Це старовинне ремесло досі збереглось на Гуцульщині. П’ять місяців вівчарі живуть на полонині, доглядають за своєю отарою. А для того, щоб овечки не загубились і щоб їх можна було легко знайти, на них чіпляють дзвоники, які різняться за звучанням та розміром. Тільки на Гуцульщині можна зустріти затор з машин через те, що вівчар веде свою отару через пішохідний перехід. Звук отари є дуже колоритним та нагадує цілий оркестр.

Ткацтво

Гуцульщина

Наступне ремесло гуцулів — це ткацтво. У Косівському районі є багато майстрів, які виготовляють килими. Також тут є університет, де навчають ткати килими. Ведучий та композитор Євген Філатов записав звук найбільшого верстата, який належить переселенцям з Нової Каховки. Це копія верстата, який залишився у Каховці шириною 8 метрів, але перед евакуацією його розібрали. 

Виготовлення інструментів: історія майстра

Гуцульську музику впізнати дуже легко, адже це ансамбль українських народних інструментів таких, як скрипка, цимбали, сопілка, трембіта. Тут, у Карпатах, дуже багато талановитих музикантів. Євген Філатов побував у талановитого майстра Михайла Тафійчука, який виготовляє музичні інструменти з шести років. Йому 80 років, він не має професійної освіти, але до нього за інструментами їдуть люди не тільки з України, а й з Європи. Усі місцеві кажуть, що це майстер від Бога, заміни якому немає. І якщо ви хочете почути Карпати, то обов`язково варто побувати у нього в гостях. Господар заграв на сопілці, лірі, трембіті, ріжку та інших народних інструментах, які Євген записав. І саме цей ансамбль звуків надає композиції справжнього карпатського настрою та колориту. 

Серце Карпат

Українські Карпати

Серед гір у вигляді серця заховане маленьке карпатське море. Це місце схоже на рай, тут озеро, спокій та неймовірно красиві ліси. Але тут команда побачила справжній біль — сміття. Люди залишили після себе купи пластикових пляшок та інших відходів. Проте, небайдужі активісти зі всієї країни організувалися та приїжджають до Карпат, щоб прибрати та почистити їх. Це схоже на екопікнік, де люди не тільки працюють, а й співають і відпочивають. Разом з волонтерами вдалося зробити невеличку імпровізацію, яка передає «музику сміття». У цьому звуку головний посил, щоб люди берегли природу та не викидали сміття у невідповідних місцях. Бо це є наша душа, яку ми забруднюємо та нищимо. 

У новому епізоді музичного шоу «Як звучить світ… Україна» ви не тільки побачите, а й почуєте, як звучить карпатська душа. Поринути у цю магію створення мелодії для Гуцульщини разом з ведучим та композитором Євгеном Філатовим уже можна на каналі «УкрЮтубПроєкт».


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали