Під час війни важливо підтримувати стабільний психологічний стан, особливо у маленьких дітей. Важливо зберігати спокій та піклуватися про психологічний стан своїх малюків, Institute of Cognitive Modeling зібрали декілька дій, які допоможуть вам цього досягти.
Instagram: @marta_koshulinska
1. Проводьте алегорії з улюбленими казками. Коли збираєте дитину в укриття, поясніть, що кожен герой казок проходить випробовування на сміливість та можливість витримати щось неприємне. Пригадайте улюблені казки вашої дитини та які там були випробовування.
Це допоможе малечі зрозуміти, що ситуація не унікальна, і запустить механізм адаптації.
2. Вигадуйте нових фантастичних персонажів. Звісно, під землею у підвалах та укриттях холодно або жарко, тісно, темно і лячно. Але в нас є уява! Пограйте з дитиною в гру «А зараз вигадаємо щось кольорове, щось дивне, щось із вухами, та інше» — персональний тотем-захисник, як Патронус у Гаррі Поттера.
Так ви зможете зменшити вплив депривації від замкнутого простору.
3. Розказуйте про янголів, які захищають. Коли лунають вибухи та постріли, але ви в безпечному місці та захищені, можна з дитиною уявляти великі крила Янголів, що боронять наших солдатів та допомагають їм нас захищати.
Так ви допоможете малечі відчути себе в безпеці.
4. Малюнки захисникам. Коли у дитини виникають питання, що ми можемо зробити для допомоги, — малюйте з нею малюнки підтримки та сміливо викладайте їх у соціальні мережі.
Так дитина побачить і відчує, що вона теж робить щось важливе.
5. Фізичні ігри, дихальні вправи, навчання за планом, вивчення іноземної мови.
Так ми допомагаємо стабілізувати організму психічну систему після дезорганізації через воєнний стан.