Як і де українські військові відновлюються після травматичного досвіду

Програма психологічної реабілітації ветеранів

З 27 до 30 травня ветерани та захисники, що мали бойовий досвід та повернулися в цивільне життя, втретє долучилися до соціального проєкту для відновлення та зміцнення ментального здоров’я у комплексі будинків на природі «УЛІС».

Це ініціатива, створена для реабілітації людей з посттравматичним стресовим розладом. Він може виникати після кризових подій, загрозливих для життя або здоров`я. Найбільший ризик отримати ПТСР мають люди з попередніми травматичними досвідами, які тривалий час перебували в зоні бойових дій чи стикалися зі станом покинутості після повернення додому.

Психолог-психотерапевт Олександр Гальчинський зазначив, що серед симптомів посттравматичного розладу — важкість опрацювання подій, емоційні та когнітивні труднощі, а також уникнення спогадів або ситуацій, пов`язаних із травмою.

«Наслідки можуть бути серйозними, включаючи втрату сенсу життя та поглиблення клінічних симптомів ПТСР. Це підсилює їхню вразливість та може призвести до серйозних проблем з психічним здоров`ям», — прокоментував Олександр Гальчинський. 

Військові взяли участь у 4-денній програмі емоційного відновлення та психосоціальної підтримки ветеранів за принципом PEER to PEER SUPPORT.

Захисники скористалися методикою Israel Trauma Coalition — протоколами самодопомоги та першої емоційної допомоги іншим, методикою роботи в команді та способами збереження власних ресурсів. Їм також провели медичну діагностику: ЕКГ, спілкування з сімейним лікарем та психіатром, взяли  тест на рівень цукру. Програма передбачала соціальну інтеграцію та профорієнтацію — військові могли отримати консультацію військових адвокатів та кар`єрного консультанта. А ще вони приєдналися до адаптивного спорту та фізичних активностей: емоційного розвантаження та відновлення, соціалізації з рівними та формування сили духу.

«Важливо створити сприятливу атмосферу підтримки та розуміння для військових з ПТСР. Суспільство повинно бути готовим забезпечувати їм доступ до професійної допомоги та інтегрувати їх у повсякденне життя», — підкреслив психолог-психотерапевт.

Над створенням програми працювала неприбуткова громадська організація «ДОЛАДУ», яка надає психологічну та психосоціальну підтримку для захисників й ветеранів, а також їхніх родин. 

У майбутньому на базі «УЛІС» планують регулярно оздоровлювати ветеранів російсько-української війни. Цього разу в програмі взяло участь 14 захисників, пізніше кількість учасників планують збільшувати. Більше дізнатися про проєкт і долучитися до нього можна за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Книжкові новинки червня, на які варто звернути увагу


Гід найгарнішими весільними сукнями 2024 року


«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Іван Булавін ділиться...


Читайте також
Популярні матеріали