Як світ відреагував на ракетний удар по житловому будинку в Дніпрі

Жоден злочин не залишиться безкарним

Цієї суботи Росія вкотре підтвердила, що ця війна є геноцидом українського народу, завдавши ракетного удару по багатоповерхівці в Дніпрі. Серед мешканців є десятки загиблих і поранених. На теракт вже відреагували західні політики та дипломати, серед яких глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель, прем’єр-міністерка Естонії, президентка Молдови та багато інших.

Ракетний удар по Дніпру

Джастін Трюдо

Прем’єр-міністр Канади

«Російська атака на житловий будинок у Дніпрі є підлою, огидною та абсолютно неприпустимою. Канада беззастережно засуджує це насильство — ми підтримуємо народ України й далі будемо робити все, щоб забезпечити йому необхідну підтримку».

Міністерство закордонних справ Австрії

«Цілеспрямовані російські атаки на цивільну інфраструктуру, як, зокрема, багатоквартирний будинок у Дніпрі — це кричуще порушення міжнародного гуманітарного права. Цивільні особи не можуть бути ціллю. Найрішучіше засуджуємо це насильство та висловлюємо солідарність із народом України».

Олта Джачка

Міністерка закордонних справ Албанії

«Нажахана кількістю жертв від ракетного удару Росії по багатоповерхівці у Дніпрі. Це ще один огидний воєнний злочин Росії, чия стратегія і тактика в Україні більш подібні до того, як діє терористична організація, аніж сучасна держава і постійний член Радбезу ООН. Ці злочини не мають минути безкарно».

Ґі Верхофштадт

Колишній прем’єр-міністр Бельгії

«Після сьогоднішньої терористичної атаки Росії давайте відмовимося від додаткових санкцій і перейдемо до одного набору: проти всіх західних компаній і осіб, які мають справу з Росією; список Навального з 6700 наближених до Путіна; надішліть заморожені 300 мільярдів євро російського Центрального банку напряму Україні».

Жозеп Боррель

Глава дипломатії Євросоюзу

«Вчора українські міста зазнали ще однієї російської ракетної атаки. Нелюдська агресія Росії спрямована безпосередньо проти цивільного населення, включно з дітьми. Ці злочини не залишаться безкарними. ЄС продовжить підтримувати Україну так довго, скільки це буде потрібно».

Ракетний удар по Дніпру

Telegraf

Мая Санду

Президентка Молдови

«Жорстока війна Росії проти України знову безпосередньо впливає на Молдову. Молдовська прикордонна поліція виявила уламки ракет поблизу села Ларга на півночі Молдови. Ми рішуче засуджуємо сьогоднішні посилені атаки Росії та підтримуємо тих, хто втратив близьких у Дніпрі та по всій Україні. Має настати мир».

Матеуш Моравецький

Прем’єр-міністр Польщі

«Росія цілеспрямовано вчиняє чергові військові злочини проти мирного населення. Це негуманно. Ми маємо діяти негайно, щоб її спинити».

Кая Каллас

Прем’єр-міністерка Естонії

«Атаками на Дніпро та на інші міста України Росія вкотре довела, що вона є терористичною державою. Мій заклик до союзників і партнерів: давайте посилимо нашу підтримку. Україні потрібна зброя, зокрема танки та засоби протиповітряної оборони. Росія має бути притягнута до відповідальності за всі скоєні злочини».

Лінас Лінкявічус

Колишній міністр закордонних справ Литви

«Російські нацисти можуть безкарно бомбити Київ, але українці не можуть отримати далекобійну артилерію, не можуть отримати танки та винищувачі для звільнення окупованих та анексованих територій, тому що хтось вважає, що це може бути провокацією? Абсурд».


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Наймодніші водолазки сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали