Як навчатися в умовах війни

Поради для учнів і студентів

На молоде покоління, яке відроджуватиvt Україну з руїн війни, чекає багато роботи в усіх сферах: від підняття економіки до відбудови міст. У березні Україна відкрила ще один фронт — освітній. Школи та університети зробили все, щоб забезпечити українців можливістю повернутися до навчання. Однак психологічний стрес, який переживає кожен громадянин, перетворює цю звичну справу на завдання із зірочкою. Як сконцентруватися та перестати гортати новини під час навчання, розповідаємо нижче.

Як навчатися в умовах війни

Як організувати свій час?

Не змушуйте себе сідати за книжки лише заради процесу. Замість цього краще складіть свій персональний навчальний план: запишіть перелік завдань і поступово їх виконуйте. Вносьте навчання до розпорядку дня, виділяючи на нього спершу годину, а згодом більше. Почніть із невеликих завдань та відмічайте для себе, що ви впоралися.

Чергуйте освітній процес зі справами, які допомагають вам зняти стрес та знайти внутрішній ресурс. Це можуть бути дихальні вправи, фізичні навантаження, телефонна розмова, самомасаж або навіть прибирання.

Як навчатися в умовах війни

Як знайти сили для навчання?

Зараз ваша психіка переживає травматичну подію, тож увесь спектр почуттів є нормальним. Якщо ви відчуваєте втому та апатію, дайте собі час накопичити сили. Не втрачайте контакт зі своїм організмом і постійно перевіряйте свій стан. Якщо ви відчуваєте, що сил недостатньо для продовження навчання, відкладіть його до повного відновлення.

Конкретно визначіть, для чого ви вчитеся, та поставте собі мету. Це дасть вам внутрішню мотивацію. Сприймайте освітній процес, як свій внесок у майбутнє країни та певну форму волонтерства.

Як навчатися в умовах війни

Як перестати гортати новини?

За час повномасштабного вторгнення чимало з нас прочитали більше новин, ніж за все своє життя до цього. Дійсно, не реагувати на повідомлення в медіа складно, проте під час навчання краще перевести телефон у режим «mute» або вимкнути звук на новинних каналах.

Обмежіть час читання новин, виділіть конкретні години, наприклад з дев’ятої до десятої ранку та з восьмої до дев’ятої вечора. Це також допоможе знизити рівень тривоги. Переглядайте лише офіційні джерела інформації та довіряйте лише перевіреним даним.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали, як позбутися синдрому відкладеного життя.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Ювелірний дім SOVA презентує святкову колекцію прикрас, натхнену...


Читайте також
Популярні матеріали