Як дітям з гарячих точок отримати допомогу в лікуванні психологічних травм

Під патронатом першої леді України

В Україні розпочала роботу ГО Gen.Ukrainian, діяльність якої — лікування дитячих психологічних травм, спричинених війною Росії в Україні, та мінімізація їхніх наслідків для майбутніх поколінь. Реабілітація дітей з гарячих точок здійснюється в оздоровчо-освітньому таборі Gen.Camp в Іспанії безкоштовно, також надається онлайн-допомога дітям та їхнім батькам і опікунам. Громадська організація об’єднує приватних осіб і меценатів. Засновані організацією проєкти реалізуються під патронатом першої леді України Олени Зеленської. 

Gen.Ukrainian

На меті — допомогти дітям подолати травми війни і їхні гострі прояви, навчити жити у новій реальності та рости здоровими і сильними українцями. Крім того, організація проводить просвітницьку роботу для батьків та опікунів — психотерапевти розповідають та навчають, як розпізнати в поведінці дитини ознаки психологічних розладів, що із цим робити, як допомогти дитині та собі.

«Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну я відчула необхідність допомагати. Зрозуміла, що якщо не можу боротися за кордони нашої країни на фронті, то буду боротися за особисті кордони українських дітей. Так з’явився проєкт Gen.Ukrainian і табір Gen.Camp, який реалізується під патронатом першої леді», — говорить ініціатор та організатор Gen.Ukrainian Оксана Лебедєва. 

Gen.Ukrainian

Gen.Camp — це оздоровчо-освітній табір для психологічної реабілітації дітей, розташований на мальовничому сході Іспанії. Тут психотерапевти з України та Ізраїлю, що спеціалізуються на дитячій психотравмі, допомагають у стабілізації психоемоційного стану наймолодших українців. 

Комплексна програма реабілітації дітей включає групову та індивідуальну (за кожною дитиною закріплений окремий спеціаліст та створюється психологічний профіль) терапію, а також педагогічну програму. У таборі діти проходять когнітивно-поведінкову терапію, арттерапію, анімалотерапію та терапію апаратом Tomatis за індивідуальними програмами. 

У першому сезоні в таборі, що триває 30 днів — з 25 серпня по 25 вересня 2022 року, проходять програму реабілітації 30 дітей віком від 6 до 12 років. 

Gen.Ukrainian

Учасники Gen.Camp — діти з гарячих точок України, які стали свідками вбивств, втратили обох або одного з батьків, пережили жахіття окупації, вижили під ракетними обстрілами і тому потребують якнайшвидшої психологічної допомоги. 

«За місяці російського вторгнення наші діти зіткнулися з жахливими речами. Втрата когось із батьків, поранення, перебування в тимчасовій окупації, необхідність ховатися від обстрілів — це неймовірні випробування для будь-якого дорослого, а про дитину годі й казати. Але хоч би якими страшними були ці випробування, ми маємо зробити все, щоб війна не відібрала в дітей дитинство. Щоб пережиті травматичні події не стали тягарем, який заважає нормально зростати, розвиватися, йти до своїх мрій. Щоб те, через що вони пройшли, згодом перетворилося на їхню силу», — зазначила Олена Зеленська.

Команда психотерапевтів, педагогів та тьюторів працює за державними протоколами МОЗ та розробляє авторські програми лікування дитячої психотравми — з огляду на актуальні травмуючі події в Україні.  

Надважливим внеском Gen.Ukrainian стане розробка авторських програм лікування та актуалізованих протоколів, які організація передасть МОЗ України для подальшого лікування дітей у всій Україні.

Gen.Ukrainian

Щоб отримати допомогу, необхідно заповнити анкету на сайті Gen.Ukrainian та пройти аудіо- або відеоспівбесіду з кураторами проєкту для уточнення даних. Допомога дітям здійснюється безплатно за кошти приватних українських меценатів.

Проєкт реалізується за підтримки Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інфраструктури, Національної соціальної сервісної служби, радниці — уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук, Генерального консульства України в Барселоні, ГО «Безбар’єрність».


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали