«Відвал ніг, або All інклюзив» — нове тревел-шоу України з високою місією

Гостем першого епізоду став стендап-комік Василь Байдак

Днями, 13 лютого, стартував новий YouTube-проєкт «Відвал ніг, або All інклюзив» з ведучим Олександром Тереном. Гостем першого епізоду став Василь Байдак. Нові випуски будуть виходити щодватижні. 

Хто такий Олександр Терен? 

Олександр — протезований військовий, що отримав поранення в серпні минулого року на Ізюмському напрямку, в результаті чого залишився без нижніх кінцівок. Проте це не зупинило його і, повернувшись у цивільне життя, Олександр спрямовує свою діяльність на благо країни, змінює її своїми багатогранними проєктами. Він написав книгу, Сара Джесіка Паркер знімає про нього фільм, він виступає зі стендапом, підіймає та лобіює питання соціалізації ветеранів після повернення з фронту. Подолання внутрішніх та зовнішніх барʼєрів — це одна із цілей діяльності Олександра Терена. 

Чому буде весело та цікаво?

«Відвал ніг, або All інклюзив» — це розважальне інклюзивне шоу авторства комікеси Наталії Гаріпової, в якому Олександр Терен подорожує Україною та досліджує міста на безбар’єрність з медійними друзями: Машею Єфросиніною, Васею Байдаком, Володимиром Дантесом, Сашею Заріцькою  та блогером Однією Правою. 

Олександр та його гості у кріслах колісних відвідують найбільш відомі туристичні маршрути, пам’ятки, музеї. Шоу має комічне забарвлення, хоча і вказує на проблематику інклюзивності в нашій країні.

Чому це важливо? 

Велика війна показала, наскільки єдиними та згуртованими ми можемо бути, розв`язуючи загальнонаціональні питання. У нас в країні приблизно 1/4 — це маломобільні групи, а після війни ця цифра буде ще більшою. Проте наша країна далека від інклюзивності, і цього питання не потрібно боятися — потрібно працювати над ним. Проєкт покликаний звернути увагу представників бізнесу та держави на питаннях безбарʼєрності, адже впевненими та системними кроками можна змінити стан речей. Важливо також зняти напругу в суспільстві щодо інклюзії. І звісно, показати людям з інвалідністю та їхнім родинам, що подорожувати Україною реально, потрібен лише час на виправлення помилок.

«Це шоу і для тих людей, які ніколи не були в цій темі, які обминали, чи не хотіли бачити цю проблему, чи, можливо, навіть не здогадувалися про її існування. Вони зможуть поринути в цю тему глибше і збагнути, що людей з інвалідністю в Україні стає дедалі більше, і скоро їх буде така велика кількість, що не можна вже буде вдавати, що цієї теми не існує. Нам потрібно робити якомога більше речей для адаптації цих людей у нашому середовищі. Багато від кого можна почути: «Та наче ж нормальний пандус. Чого вони жаліються? Все, пандус є». Ні, це не нормальний пандус. І ми повинні показувати, як повинно бути, а як не повинно. І я хочу, щоб цивільні люди та люди, які не дотичні до теми інвалідності, все ж зрозуміли проблематику безбар`єрності у нашій країні», — коментує Олександр Терен.

«У рамках цієї передачі я сів у крісло колісне і спробував переміщатися містом. Я собі уявляв це інакше, але виявилось, що це всього лише 5% від того, що є насправді. Тепер я розумію, що для пандусів біля магазинів з кутом 45 градусів потрібне крісло колісне на реактивному ранці, не менше. Тому що це нереально важко», — зізнався Вася Байдак.


Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали