«‎Верше, мій верше»‎: Джамала представила пісню, яку вперше заспівала 14 років тому на міжнародному конкурсі

Особлива для співачки пісня

Співачка Джамала представила трек «‎Верше, мій верше», який тепер можна послухати на всіх музичних платформах.

Лемківську народну пісню, яка стала символом туги частини українського народу з  карпатських Бескидів за втраченою батьківщиною, Джамала виконала вперше у  2009 році на міжнародному конкурсі в Юрмалі, Латвія. Тоді співачка навіть не здогадувалася, наскільки важливим буде через 14 років згадати та підняти цю пісню знову. І от у травні цього року «‎Верше, мій верше» пролунала на презентації альбому Джамали QIRIM («Крим») у Києві. 

Джамала

В українських народних піснях, так само як і у кримськотатарських,  абсолютно однакова структура та зміст, а головне — прагнення жити на рідній землі. Тому сьогодні ця пісня звучить по-особливому.

«‎Ті, хто в темі, ви здивуєтеся. По-перше, ви здивуєтеся, чому це саме та “Верше, мій верше”, з якої багато хто вперше дізнався про мене, як  про співачку Джамалу, на музичному конкурсі у Юрмалі, Латвії, через 14 років звучить знову... Мабуть, тоді саме ця пісня стала  вирішальною і переможною для мене. По-друге, ще одне здивування для вас, але це факт: “Верше, мій верше” не було на жодному з сервісів стрімінгу музики, а питання “Де можна послухати цю пісню?” від вас я чула багато разів. Тому саме сьогодні я вирішила, що прийшов час вирішити цю несправедливість і презентувати пісню “Верше, мій верше” всім та розмістити її на всіх музичних платформах, де ви можете її слухати такою, яка вона є. Звичайно, знаючи мене, як я кожного разу співаю по-різному, та і кожен мій перфоменс несе щось нове. Це той самий випадок, коли я слухаю цю пісню і розумію, що в ній я б не змінила абсолютно нічого. У ній співпало все з моїм внутрішнім відчуттям, настроєм, тією наївністю, відкритістю та вразливістю співачки Джамали. Сьогодні така відверта моя сповідь звучить для кожного з вас», — ділиться Джамала.

Джамала

Додамо, що артистка також поділилася відео, на якому вона виконує пісню «‎Верше, мій верше». Це відео було зняте під час презентації альбому QIRIM 5 травня у Національній опері в Києві спільно з Національним симфонічним оркестром України.

Слухати на всіх платформах можна за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

12 найпоширеніших причин для розриву стосунків


5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Silent walking: новий тренд у TikTok, який допомагає очистити...


Читайте також
Популярні матеріали