В Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні

Вони поклали душу й тіло за нашу свободу

Сьогодні Україна вдесяте вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні, згадуючи про ціну свободи та вибір, який зробили українці під час Революції Гідності.

20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинула найбільша кількість осіб — 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, назвали Героями Небесної Сотні.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Колаж: Дар’я Вознюк

«Це — день жалоби, оскільки він пов’язаний із загибеллю громадян під час Революції Гідності та на початку російської агресії на сході України, але він покликаний ушановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу. Чітка громадянська позиція та готовність обстоювати її до кінця — це ті якості, які мали Герої Небесної Сотні та які гідні наслідування», — зазначають в Українському інституті національної пам`яті.

У цьогорічному зверненні президент України Володимир Зеленський зазначив, що вшановує пам`ять про подвиг Небесної Сотні — пам’ять про те, що наша єдність не має противника, здатного її перемогти, що самовідданість українців не має меж і творить історію.

«Проти беззбройної Небесної сотні були кулі. Тепер — це ракети, дрони та армії. Але десять років тому ми встояли й далі стоїмо. Сотня й сотні — небесні й живі захисники нашого права бути! Дякуємо вам за все! І вистоїмо разом», — наголосив президент України.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали