В Україні узаконили фриланс

Нові правила

18 липня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що вводить новий вид трудового договору — з нефіксованим робочим часом. Документ уже направили на підпис президенту. Нововведення в першу чергу спрямоване на легалізацію фрилансерів.

Як повідомляє видання «Кореспондент», після того як законопроєкт підпише президент, роботодавці зможуть укладати з працівниками ці нові договори. У них повинні бути дотримані вимоги законодавства щодо тривалості робочого часу та часу відпочинку. Кількість робочих годин працівника не може перевищувати сорока на тиждень, а кількість днів — шести на тиждень. При цьому має бути передбачена мінімальна тривалість робочого часу протягом календарного місяця не менше ніж 32 години. Заробітна плата при цьому виплачується за фактично відпрацьований час чи фактично виконану роботу.

Фрилансер — це особа, яка виконує робочі завдання віддалено і за вільним графіком та може працювати на кілька компаній одночасно. Українські фрилансери, як правило, оформляють ФОП (фізична особа — підприємець), аби роботодавець виплачував їм гроші за виконану роботу, чи підписують з роботодавцем цивільно-правову угоду, або ж узагалі виконують обов’язки без будь-якого документального оформлення.

«Це детінізація праці осіб, які виконують роботу на непостійній основі, зокрема фрилансерів, а також підвищення рівня їхньої соціальної захищеності», — говориться у пояснювальній записці до законопроєкту, ухвалення якого ініціював Кабінет Міністрів України.

За своєю юридичною природою український трудовий договір з нефіксованим робочим часом є аналогом іноземного zero hours contract, який поширений у Великій Британії, Бельгії, Нідерландах, Угорщині та інших країнах.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали