В Україні розробляють проєкт із підтримки маломобільних груп населення

Відбудуємо країну доступною для кожного

Станом на 1 вересня 2022 року в Україні зруйновано щонайменше 1788 освітніх та медичних закладів. Серед пошкоджених об’єктів нерухомості переважають житлові приміщення з різним ступенем руйнування — наразі їх понад 142 тисячі. Для боротьби з цими жахливими наслідками війни було створено Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Однак відновлення має відбуватись не в початковому вигляді, а з урахуванням усіх аспектів необхідної інклюзивності.

Доступно.UA

«Доступно.UA» розробляє новий проєкт для підтримки маломобільних груп населення. З нього розпочалася інформаційна кампанія про доступність у містах під час післявоєнної відбудови. Ініціатива має на меті актуалізувати питання доступності просторів, розповісти, як відбудувати Україну комфортною для життя всіх людей.

У рамках кампанії було створено 5 постерів. Їх уже зараз можна побачити у поїздах Інтерсіті+ та на сітілайтах і метролайтах Києва. Уже зовсім скоро «Доступно.UA» презентує відеоексплейнер та анімований музичний кліп, створений з alyona alyona, про безбар’єрність українських міст.

Доступно.UA

Автори кампанії хочуть також достукатися до тих, хто буде відбудовувати та брати участь у розвитку повоєнної України: надати їм актуальну та чітку інформацію про доступність інфраструктури, комерційних та житлових будівель.

«Цей проєкт важливий саме зараз, у нелегкий час для України. Після розпаду "совка" в нас залишилася "спадщина" не тільки архітектурна, але й ціннісна — у головах чиновників, підрядників і людей, які "не в темі". Тому важливо змінювати їхнє сприйняття і будувати доступну і зручну Україну для всіх. Зараз багато чого реконструюється, відновлюється, будується. Саме час акцентувати та звертати увагу на проблему доступності, бо війна закінчиться, ми переможемо, а соціальні аспекти важливі вже зараз», — розповідає Дмитро Щебетюк, засновник та ідейний натхненник проєкту.

Доступно.UA

«Мені дуже сильно хочеться, щоб Україна була країною, де пандус ставлять не тому, що так треба і для галочки — байдуже, придатний він для того, щоб ним користувалися чи ні, — а де все ж таки, будуючи новий будинок і плануючи в ньому ліфт, він буде на такому поверсі, на який людина на візку просто доїде, не оминаючи 300500 сходів до того ліфта. Є багато усіляких подібних нюансів, які б хотілося врахувати для того, щоб люди, які не можуть пересуватися типово, як усі, могли відчувати себе типово, як усі. І хочеться звернутися до влади в цьому випадку, тому що ми платимо податки і, напевно, це від них залежить — від місцевої влади, від державної влади, — в який бік буде розвиватися і суспільство, і зокрема інфраструктура, і доступність будь-якого простору для людей», — ділиться alyona alyona, українська реп-співачка і авторка нової пісні, створеної в рамках інфокампанії «Відбудуймо країну доступною для кожного» від «Доступно.UA».

alyona alyona


Реклама

Популярні матеріали

Вибір тижня: найстильніші вбрання та аксесуари на зиму в нових...


«Аптечка першої ментальної допомоги»: картки для саморефлексії...


Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Читайте також
Популярні матеріали