Українська література: що читати

Вічна класика та сучасні автори

За час війни зріс інтерес до історії, культури та мистецтва України. Все більше людей відкривають для себе унікальний світ української музики та кіно. Однак навіть сьогодні багато хто ще й досі вважає, що наша література — це про депресивність, злиденність та сільське життя. Цією добіркою книг ми доведемо вам, що українська література цікава й самобутня.

Українська література: що читати

«Тіні забутих предків», Михайло Коцюбинський

Повість про українських Ромео і Джульєтту — Івана Палійчука та Марічку Гутенюк. Легендарний твір українського письменника не лише розповідає історію трагічного кохання, а й яскраво ілюструє побут тогочасних гуцулів, відбиває український фольклор і міфологію. Окрему роль у книзі Михайло Коцюбинський відводить мальовничій природі Карпат, яка формує світогляд персонажів та впливає на їхні долі.

«Цвіт яблуні», Михайло Коцюбинський

Глибоко символічний, імпресіоністичний етюд, у якому письменник виступає психологом, розмірковуючи про одвічне питання життя та смерті та розглядаючи місце митця у цьому світі.

«Три зозулі з поклоном», Григір Тютюнник

Новела, що на перший погляд може здатися лише історією нещасливого кохання, однак її провідним мотивом є всеохопна любов, яка звеличує людину.

«Сойчине крило», Іван Франко

Зразок пізньої прози класика української літератури Івана Франка. У психологічній новелі автор порушує тему стосунків і кохання. Це — щоденник почуттів головного героя, його сповідь.

«Лісова пісня», Леся Українка

Відома багатьом ще зі шкільної програми, драма-феєрія української майстрині слова розповідає чуттєву історію кохання лісової красуні Мавки та парубка Лукаша та відкриває магічний світ української міфології.

«Valse melancolique», Ольга Кобилянська

Історія трьох творчо обдарованих жінок: Софії, Марти та Ганни. Твір сповнений музики, яка об’єднує усі події між собою та акомпонує їм.

«Місто», Валеріан Підмогильний

Перший в українській літературі урбаністичний роман, який переносить читача у вир міста та його подій, занурює з головою у внутрішній світ головного героя. Кожен із нас має можливість із цікавістю спостерігати, як молодий та енергійний Степан Радченко підкорює Київ, який ще донедавна здавався йому цілим всесвітом.

«Дівчина з ведмедиком», Віктор Домонтович

Попри те, що Віктор Домонтович вважається засновником української інтелектуальної прози, його твори лишаються маловідомим, прихованим скарбом. «Дівчина з ведмедиком» змушує читача замислитися над питанням моралі. Цей екстравагантний роман розповідає історію кохання поміркованого і раціонального вчителя та його учениці-бунтарки.

«Поза межами болю», Осип Турянський

Дебютна книга Осипа Турянського, яка в експресіоністичній манері розкриває досвід, пережитий автором у сербському полоні. Життєствердна повість ставить її героїв у надзвичайні умови, в яких вони мусять боротися за своє існування.

«Кайдашева сім’я», Іван Нечуй-Левицький

Зразок української класики, який, розповідаючи трагікомічну історію однієї родини, підштовхує читача до роздумів про влаштування тогочасного суспільства, через «сміх крізь сльози» спонукає до самокритики.

«Тигролови», Іван Багряний

Один із найпопулярніших творів класичної української літератури, який є частково автобіографічним. Пригодницький роман оповідає історію сміливого нащадка козацького роду Григорія Многогрішного, який відмовляється коритися долі та сам здобуває своє щастя.

«Маруся Чурай», Ліна Костенко

Історичний роман у віршах про легендарну українську піснярку, який надзвичайно легко читається та надовго залишається у пам’яті. Роман стверджує ідею незнищенності українського народу та його духовної сили, що є дуже актуальним сьогодні.

«Музей покинутих секретів», Оксана Забужко

Цей роман сучасної української письменниці критики вже визнали шедевром та поставили у ряд із творами Федора Достоєвського і Томаса Манна. Книга охоплює історію трьох поколінь, крізь які проходять мотиви боротьби за право бути собою, кохання, смерті та питання майбутнього і минулого.

«Доки світло не згасне назавжди», Макс Кідрук

«Минуле вже не виправити», — саме це стверджує книга. Це — інтригуюча подорож у життя головної героїні, яке для читача пролітає, ніби мить, а для неї тягнеться, мов вічність.

«Абрикосова книгарня», Ореста Осійчук

Атмосферна книга, що відчувається як аромат абрикос, мармеладу та пирога. У легкій,, проте водночас хвилюючій історії переплітаються дві сюжетні лінії: дитячі спогади та історія дорослого чоловіка.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали