Українські традиційні прикраси, які актуальні сьогодні

Наша багата культура

Сьогодні увага всього світу прикута не лише до героїчної боротьби українців проти окупантів, а й до нашої історії, яка сягає корінням сивої давнини, та культури, яка, попри репресії, щоразу відроджувалося. Українцем бути модно, тому актуальності набувають й елементи українського традиційного одягу.

Національний костюм кожної країни відбиває дух народу. У нашому поєднані слов’янські мотиви, східна любов до яскравих кольорів та західна витонченість. На особливу увагу заслуговують жіночі прикраси: вони були не лише незамінною частиною образу, а й вказували на вік та соціальний статус власниці.

Коралі

Коралове намисто було одним із найпоширеніших на всій території України. Характерною особливістю був порядок укладання намистин: від найдрібніших по краях до найбільших посередині. Намистини привозили з Середземного та Чорного морів, тому такий аксесуар був дорогим і міг коштувати як худоба або навіть хата. З коралями як із символом багатства була пов’язана прикмета: «Вкупі гроші держаться, як намисто на шиї висить, а продати — то й гроші розійдуться».

Коралі завжди вважалися найбільш символічною жіночою прикрасою. За повір’ям, вони були наділені магічними властивостями: якщо коралі червоні та блискучі, жінка здорова, а якщо колір тьмяний — це попереджає про хворобу. До того ж червоний колір коралей вважали оберегом від поганого ока.

Перли

Прикраси з перлів були привілеєм найзаможніших панянок: шляхтянок, дружин і дочок козацької старшини. Таке намисто дорого коштувало, тому що мушлі привозили із заморських країв. Найціннішими вважалися великі перлини, добуті у Перській затоці. Аксесуар поєднували зі святковим дорогим вбранням із шовку, оксамиту, парчі або штофу. Прикраса символізувала чистоту та вірність.

Скляне намисто

Ще один привілей вищого суспільного класу — скляне намисто або, як казали на заході України, «писані пацьорки». Розписані вручну намистини з Венеції були мрією кожної дівчини. Сучасним аналогом є прикраси, виготовлені у техніці «лемп ворк».


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали